Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Żużel. W Toruniu powstaje urządzenie do ćwiczenia refleksu. Tomasz Bajerski testował jego prototyp

eWinner Apator Toruń pochwalił się w swoich mediach społecznościowych ukończeniem prac nad prototypem urządzenia do ćwiczenia refleksu. Wedle zapowiedzi, zawodnicy będą czuć, że faktycznie siedzą na motocyklu, czekając aż taśma pójdzie w górę.
Michal Juraszek
Michal Juraszek
Tomasz Bajerski WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Tomasz Bajerski

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Toruniu. Oglądaj w Eurosporcie!

W Toruniu już w czasie przerwy zimowej nawiązano współpracę z byłym żużlowcem Waldemarem Walczakiem, który ma pomóc poprawić moment startowy, w szczególności młodym zawodnikom. Teraz Apator poszedł o krok dalej. Twórcą urządzenia do ćwiczenia refleksu jest "miejscowy magik", którego tożsamości jak na razie w toruńskim klubie nie zdradzają. Tomasz Bajerski opowiedział serwisowi polskizuzel.pl jak wygląda prototyp tej maszyny.

- To, co testowałem, jest na razie szkieletem tego urządzenia. Wszystko będzie jeszcze ładniej obudowane, tak żeby zawodnik faktycznie czuł, że siedzi na motocyklu i czeka na starcie, aż taśma pójdzie w górę. Taśma już jest i działa perfekcyjnie - opowiada menadżer eWinner Apatora Toruń.

Finalna wersja ma być oparta o nowoczesne technologie, dzięki czemu trener na bieżąco będzie mógł śledzić osiągi danych żużlowców. - Będzie przycisk, który zawodnik dotyka kciukiem, aby zalogować się do systemu, a dzięki temu wyniki jego ćwiczeń będą wpadały do komputera. Będę mieć informacje kto i jak pracował. Urządzenie ma być w klubie, więc każdy będzie mógł przyjść i spróbować swoich sił - kontynuuje.

- Tych urządzeń do ćwiczenia refleksu trochę jest. Zawodnicy znają taki aparat, w którym trzeba reagować na zapalające się światełka. Nasza maszyna będzie jednak bardziej atrakcyjna, z kierownicą i sprzęgłem - czego chcieć więcej. Wszyscy chcielibyśmy już jeździć, ale póki co nie można. Mam jednak nadzieję, że prędzej niż później w końcu ruszymy - kończy Tomasz Bajerski

Zobacz także: Żużel. Ligowi Supermeni: Jason Doyle

Zobacz także: Żużel. Transferowe strzały w dziesiątkę: Falubaz Zielona Góra

ZOBACZ WIDEO Krzysztof Cugowski: Żużel jest sportem, który powinien najszybciej wrócić na stadiony

Podoba ci się pomysł ćwiczenia refleksu na przystosowanym do żużla urządzeniu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty

Komentarze (10):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×