Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Kapitalny dzień dla Eltrox Włókniarza. Jest porozumienie z Fredrikiem Lindgrenem!

Kolejny senior porozumiał się z działaczami Eltrox Włókniarza Częstochowa - do Pawła Przedpełskiego i Leona Madsena dołączył właśnie Fredrik Lindgren. Rozmowy są owocne, pod Jasną Górą mamy coraz mniej znaków zapytania.
Sebastian Zwiewka
Sebastian Zwiewka
Fredrik Lindgren WP SportoweFakty / Mateusz Wójcik. / Fredrik Lindgren

Sezon żużlowy z powodu pandemii koronawirusa rozpocznie się dopiero 12 czerwca. Kluby mają mnóstwo problemów - sponsorzy przeleją do kas znacznie mniej pieniędzy, a w dodatku na trybunach zabraknie kibiców. Renegocjacje kontraktów są nieuniknione. Eltrox Włókniarz Częstochowa właśnie poinformował, że trzeci senior uzgodnił warunki nowej umowy - do Pawła Przedpełskiego i Leona Madsena dołączył Fredrik Lindgren.

W zespole spod Jasnej Góry jest coraz mniej znaków zapytania. Cieszy to bardzo prezesa klubu. - Nie zwalniamy tempa w rozmowach z zawodnikami. Co ważne, chodzi o rozmowy, które kończą się szczęśliwym zakończeniem. Fredrik Lindgren to drugi z naszych liderów, który będzie z nami w sezonie 2020. Cieszę się, że również z “Fredką” doszliśmy do porozumienia - powiedział Michał Świącik na łamach oficjalnej strony częstochowian.

W kolejce do rozmów czekają jeszcze inni zawodnicy, z Jasonem Doyle'em i Rune Holtą na czele. Pozostałe ośrodki także prowadzą negocjacje. Spokój panuje tylko w Motorze Lublin, bo prezes Jakub Kępa już w niedzielę potwierdził, że wszyscy żużlowcy zaakceptowali nowe warunki. Następne dni będą dla wszystkich bardzo intensywne.

ZOBACZ WIDEO PGE Ekstraliga 2020: Wielcy Speedwaya - Billy Hamill

Zobacz takżeŻużel. Tor w Grudziądzu diametralnie się zmienił - jest krótszy i szerszy. Czy będzie atutem MrGarden GKM-u?
Zobacz także
Żużel. Hubert Łęgowik: Skoro dogadaliśmy się w listopadzie, to dlaczego mielibyśmy nie zrobić tego teraz? (wywiad)

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Czy Fredrik Lindgren będzie liderem zespołu z Częstochowy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (10):
 • Wódka 07 Zgłoś komentarz
  Komentarz usunięty
  • Kibic 78 Zgłoś komentarz
   A ja nadal myślę że to Holta mąci wodę w klubie bo Doyl akurat może a nie musi nikt płakał nie będzie i pewnie się zgodzi jak szuka domu pod Częstochową Holte w sindbada i do Andory
   Czytaj całość
   a dawać swojego chętnych jest na jazdę sami się zgłaszają
   • STAN-PRECZ Z CENZURĄ Zgłoś komentarz
    Jednak Prezes częstochowskiego klubu coś o trudnościach w rozmowach z zawodnikami powiedział. Liczono, że to dotyczy Madsena. W obecnej sytuacji pozostał tylko Doyle. Niedługo się
    Czytaj całość
    powinno wyjaśnić.
    • t częstochowa-Darcy Ward 43 Zgłoś komentarz
     Teraz czekamy na następujący komunikat: Niestety, ale nie udało nam się dojść do porozumienia z Jasonem, bo brakło nam pieniędzy. Pieniądze z kupki na Jasona poszły na przedsezonowe
     Czytaj całość
     ustalenia z Leonem i Fredem, bo ci nie chcieli nawet słyszeć o żadnych ustępstwach i stąd brak porozumienia z Jasonem, który nie chciał jechać za ochłapy które zostawili dwaj wcześniej wymienieni :). Ps. Co to za sukces w negocjacjach, skoro klub godzi się na warunki zawodników do których nie dociera, że jest kryzys ?:).
     • wlokniarz_czwa_1946 Zgłoś komentarz
      Niewygodne komentarze są kasowane
      • wlokniarz_czwa_1946 Zgłoś komentarz
       I po co te cyrki? Przeciez cała ta pandemia to jedna wielka bujda. Otworzyć stadiony!!!! Ludzie ten wirus to tylko panika wykreowana przez media a nie realne zagrożenie!
       • darek pe Zgłoś komentarz
        komentarz usunięty
        • jotefiks Zgłoś komentarz
         A tymczasem w Falubazie: "Akcjonariusze Zielonogórskiego Klubu Żużlowego SSA spotkali się w czwartek w siedzibie klubu, aby przedyskutować obecną sytuację, która jest wyjątkowo
         Czytaj całość
         trudna. W związku z tym niezbędne jest podjęcie kluczowych decyzji. Prezes firmy Stelmet S.A. Stanisław Bieńkowski zaproponował współwłaścicielom dokapitalizowanie spółki, by unormować jej kondycję finansową. Propozycję tę poparł Janusz Kubicki Prezydent Miasta Zielona Góra, którego zgoda była niezbędna, bowiem miasto też ma w spółce udziały. Niestety, taką formę pomocy zablokował senator Robert Dowhan, który przebywa aktualnie na Florydzie. Wobec tego sprzeciwu Roberta Dowhana, Stanisław Bieńkowski wystąpił z kolejną propozycją dla akcjonariuszy, która wiązała się z wpłatą na rzecz ZKŻ SSA o połowę mniejszej kwoty. Prezydent na takie rozwiązanie także wyraził zgodę. W tym przypadku ponownie nie było zgody Roberta Dowhana." Po co Dowhanowi udziały w Falubazie jak działa tylko na szkodę klubu?
         • jotefiks Zgłoś komentarz
          Doylar jeszcze walczy o doylary
          • Jacek Aga Olszewscy Zgłoś komentarz
           P,Zwiefka pół dnia w plecy dopisz pan że Lion też podpisal,pozdrawiam Wszystkich normalnych
           Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
           ×
           Sport na ×