Żużel. W Czechach już się ścigają. Eduard Krcmar bezkonkurencyjny w Pardubicach

Po niespełna trzech miesiącach przerwy w Europie ponownie można było emocjonować się żużlowymi zawodami. W środę na torze w Pardubicach odbyła się I runda Pucharu Czech. W turnieju z kompletem punktów zwyciężył Eduard Krcmar.

Mateusz Kozanecki
Eduard Krcmar WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Eduard Krcmar
W wielu krajach wznowiono już treningi po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. O krok dalej poszli Czesi, którzy w środę zorganizowali pierwsze zawody - w dodatku z udziałem publiczności. Podczas I rundy Pucharu Czech na trybunach stadionu w Pardubicach mogło zasiąść 150 osób.

To pierwsze zawody w Europie od 14 marca, kiedy w brytyjskim Scunthorpe rozegrano turniej Ben Fund Bonanza, zakończony triumfem Daniela Kinga.

W obsadzie zmagań w Pardubicach zabrakło dwójki czołowych czeskich zawodników Vaclava Milika i Jana Kvecha. Obaj powoli przygotowują się do startu w PGE Ekstralidze. Przypomnijmy, że ligowa inauguracja w naszym kraju zaplanowana została na 12 czerwca.

Bezkonkurencyjny na Svitkovie był Eduard Krcmar. Wywalczył komplet 15 punktów, w każdym wyścigu odnosząc przekonujące zwycięstwo. Aby wyłonić zawodników, którzy zajmą dwa kolejne miejsca na podium, konieczne było przeprowadzenie biegu dodatkowego. W nim Josef Franc pewnie pokonał Ondreja Smetanę.

Druga runda Pucharu Czech zaplanowana została na 14 czerwca w Pilznie. Jeszcze w tym miesiącu mają się odbyć turnieje w Slanym (18.06) i Pradze (23.06).