Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Żużel wraca do Krakowa - turniej 60 lecia Nowej Huty z udziałem Tomasza Golloba

23 sierpnia na zmodernizowanym torze KS Wanda Kraków zostanie rozegrany indywidualny turniej z okazji 60. rocznicy powstania Nowej Huty. Będzie to powrót zawodów żużlowych po przerwie spowodowanej wycofaniem się krakowskiej drużyny w 2005 roku. Obsada turnieju zapowiada się bardzo atrakcyjnie - wystąpią m.in. Tomasz Gollob, Adam Skórnicki i Rafał Dobrucki.
Dariusz Stelmaczonek
Dariusz Stelmaczonek

Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa
Przypomnijmy fakty - w maju 2005 roku, żużlowa drużyna KS Wanda Kraków borykająca się z trudnościami finansowymi została wycofana z rozgrywek ligowych i nie została zgłoszona do kolejnych sezonów. Podejmowane przez klub i sekcję próby reaktywacji żużla na ligowym poziomie, mimo starań, niestety nie zakończyły się powodzeniem.

Przypadająca w tym roku 60. rocznica powstania Nowej Huty stworzyła szansę trwałego powrotu krakowskiego żużla na sportowa mapę Polski. Dzięki finansowemu wsparciu udzielonemu przez miasto (w wysokości 3,5 mln zł), możliwe było rozpoczęcie remontu stadionu KS Wanda.

Jego zakres obejmuje m.in. poszerzenie toru do regulaminowych wymiarów, naprawę bandy (wraz z jej przystosowaniem do montażu dmuchanej wersji), kompleksową wymianę instalacji, remont wieżyczki sędziowskiej. Wymieniona zostanie także nawierzchnia toru - dotychczasowy czarny żużel zastąpi sjenit.

Wśród imprez rocznicowych, swoje miejsce znalazł także turniej żużlowy pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa. Zaplanowany został na niedzielę 23 sierpnia. Rozegrany zostanie w formie 20 biegowego turnieju indywidualnego wraz z finałowymi biegami dodatkowymi.

Dzięki współpracy sekcji z Krzysztofem Cegielskim, obsada turnieju będzie odpowiednia do rangi rocznicy. Dotychczas start w turnieju potwierdzili Tomasz Gollob, Adam Skórnicki oraz Rafał Dobrucki. Prowadzone są rozmowy m.in. z Januszem Kołodziejem i Sebastianem Ułamkiem.

Turniej ten będzie okazją do zainteresowania potencjalnych sponsorów współpracą z krakowską sekcją oraz do promocji żużla wśród mieszkańców Krakowa. Nadrzędnym celem sekcji jest start w lidze w sezonie 2010. Turniej rocznicowy, to miejmy nadzieję pierwszy krok na drodze do jego realizacji.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (63):
Zobacz więcej komentarzy (50)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×