Żużel. AK Marketa Praga bezkonkurencyjna w Żarnowicy. Bezbłędni Jan Kvech i Ondrej Smetana

W czwartek na torze w Żarnowicy zainaugurowane zostały rozgrywki I ligi czeskiej. Po zdecydowane zwycięstwo sięgnęli zawodnicy Markety Praga. Z kompletami punktów zawody ukończyli Jan Kvech i Ondrej Smetana.

Mateusz Kozanecki
Jan Kvech WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Jan Kvech
1 lipca w Żarnowicy przeprowadzono międzynarodowe mistrzostwa Słowacji, w których najlepszy był Josef Franc, natomiast dzień później zainaugurowano tam rozgrywki I ligi czeskiej.

Tym razem Franc nie był bezbłędny - kompletu punktów pozbawił go upadek w ostatniej serii startów. Jego Walbo Railway Koprzywnica zajęła drugie miejsce z 24 "oczkami".

Zdecydowany triumf odnieśli zawodnicy Markety Praga. Zdobyli 37 z 39 możliwych punktów. Bez porażki zmagania ukończyli Jan Kvech (11+1) i Ondrej Smetana (6+3).

Druga, a zarazem ostatnia runda, odbędzie się dopiero 5 września na torze w Koprzywnicy.

Punktacja (za: speedwaylive.eu):