Żużel. PGE Ekstraliga. Awaria prądu w Gorzowie. Czy będzie walkower? Jest już komentarz PGE Ekstraligi!

Po dziesiątym biegu przerwany został mecz pomiędzy Moje Bermudy Stalą Gorzów i Eltrox Włókniarzem Częstochowa. Powodem była awaria oświetlenia, którą spowodował pożar rozdzielni. Czy gospodarzom grozi walkower? Głos zabrała już PGE Ekstraliga.

Jarosław Galewski
Bartosz Zmarzlik WP SportoweFakty / MIchał Chęć. / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik.
"Mecz Stal Gorzów - Włókniarz Częstochowa przerwany - awaria. Decyzje w jego sprawie podejmie KOL" - czytamy na oficjalnym profilu PGE Ekstraligi na Twitterze.

"Zgodnie Art. 732 Regulaminu DMP sędzia może przerwać mecz, jeśli stwierdzi, że istnieją przyczyny lub nadzwyczajne okoliczności, dla których mecz nie może być odpowiednio rozegrany lub kontynuowany" - informują władze rozgrywek.

W piątkowy wieczór do takich wydarzeń doszło właśnie w Gorzowie. Bardzo długo spotkanie toczyło się sprawnie. Po 10. biegu na stadionie zaczęły się problemy z oświetleniem. Chwilę później zeszło powietrze z band, a następnie za parkiem maszyn pojawił się dym. Z czasem dowiedzieliśmy się, że przyczyną był pożar rozdzielni. Sytuacja stała się poważna. Sędzia udał się na naradę i stwierdził, że kontynuowanie rywalizacji nie będzie już możliwe.

Część kibiców już teraz twierdzi, że cała historia powinna zakończyć się walkowerem, ale od władz PGE Ekstraligi wiemy, że przerwanie meczu z powodu awarii nie jest równoznaczne z tym, że tak się stanie. Sprawa będzie z pewnością dokładnie rozpatrywana w najbliższych dniach i wtedy poznamy ostatecznie rozstrzygnięcia.

Przypomnijmy, że po zakończeniu 10. biegu Moje Bermudy Stal Gorzów prowadziła z Eltrox Włókniarzem Częstochowa 32:28 i była na najlepszej drodze do przerwania kryzysu po trzech kolejnych porażkach.