Żużel. PGE Ekstraliga. Awaria prądu w Gorzowie. Czy będzie walkower? Jest już komentarz PGE Ekstraligi!

Po dziesiątym biegu przerwany został mecz pomiędzy Moje Bermudy Stalą Gorzów i Eltrox Włókniarzem Częstochowa. Powodem była awaria oświetlenia, którą spowodował pożar rozdzielni. Czy gospodarzom grozi walkower? Głos zabrała już PGE Ekstraliga.
Jarosław Galewski
Bartosz Zmarzlik WP SportoweFakty / MIchał Chęć. / Na zdjęciu: Bartosz Zmarzlik.

"Mecz Stal Gorzów - Włókniarz Częstochowa przerwany - awaria. Decyzje w jego sprawie podejmie KOL" - czytamy na oficjalnym profilu PGE Ekstraligi na Twitterze.

"Zgodnie Art. 732 Regulaminu DMP sędzia może przerwać mecz, jeśli stwierdzi, że istnieją przyczyny lub nadzwyczajne okoliczności, dla których mecz nie może być odpowiednio rozegrany lub kontynuowany" - informują władze rozgrywek.

W piątkowy wieczór do takich wydarzeń doszło właśnie w Gorzowie. Bardzo długo spotkanie toczyło się sprawnie. Po 10. biegu na stadionie zaczęły się problemy z oświetleniem. Chwilę później zeszło powietrze z band, a następnie za parkiem maszyn pojawił się dym. Z czasem dowiedzieliśmy się, że przyczyną był pożar rozdzielni. Sytuacja stała się poważna. Sędzia udał się na naradę i stwierdził, że kontynuowanie rywalizacji nie będzie już możliwe.

Część kibiców już teraz twierdzi, że cała historia powinna zakończyć się walkowerem, ale od władz PGE Ekstraligi wiemy, że przerwanie meczu z powodu awarii nie jest równoznaczne z tym, że tak się stanie. Sprawa będzie z pewnością dokładnie rozpatrywana w najbliższych dniach i wtedy poznamy ostatecznie rozstrzygnięcia.

Przypomnijmy, że po zakończeniu 10. biegu Moje Bermudy Stal Gorzów prowadziła z Eltrox Włókniarzem Częstochowa 32:28 i była na najlepszej drodze do przerwania kryzysu po trzech kolejnych porażkach.

Polub Żużel na Facebooku
Komentarze (144):
  • RECON_1 Zgłoś komentarz
    Odjechali 10 biegow wiec wynik zaliczyc tak jak sie robi w orzyoadku deszczu,a jak eksperci atwierdza jakis walek to walkowet i po sorawie.
    • Leon1985 Zgłoś komentarz
      Jaki walkower, czy Wam w tych SF w głowach się już poprzewracało? Walkower można przyznać w sytuacji, w której za przerwanie meczu bezspornie odpowiedzialna jest jedna z drużyn. W tym
      Czytaj całość
      przypadku mamy do czynienia ze zdarzeniem losowym w postaci awarii technicznej (oczywiście pod warunkiem, że nie podpalono rozdzielni celowo). Skoro jest to zdarzenie losowe, którego nie dało się przewidzieć, to (podobnie jak w przypadku opadów deszczu, które też należy zakwalifikować jako zdarzenie losowe, tyle że spowodowane siłami natury) wynik meczu należy uznać za ostateczny, ponieważ regulaminowe 8 biegów zostało rozegranych (w tym przypadku rozegrano ich 10), ew. może zapaść decyzja o konieczności powtórzenia meczu.
      • Waldemar Kraft Zgłoś komentarz
        A jak pada deszcz to sedzia akceptuje stan wyniku juz w 8ym biegu zgodnie z regulaminem.
        • tomson 63 Zgłoś komentarz
          JEŻELI MECZ BEDZIE POWTÓRZONY , DOKOŃCZONY LUB BEDZIE UZNANIE TAKIEGO WYNIKU JAKI JEST , TO BĘDZIE FURTKA NA PRZYSZŁOŚĆ . JAK BEDZIE GOSPODARZ MIAŁ DOBRY WYNIK PO PARU BIEGACH Z LEPSZA
          DRUŻYNA TO BĘDZIE ZAWSZE MECZ Z JAKIEGOŚ POWODU PRZERWANY I WYNIK UZNANY . LUB POWTÓRKA MECZU. ŻEBY TE PROCEDERY UKRÓCIĆ POWINIEN BYĆ MIMO WSZYSTKO WALKOWER
          • HR_Sparta Zgłoś komentarz
            Nie ma co się podniecać. Poczekajmy na decyzję PGE Ekstraligi.
            • ADASOS Zgłoś komentarz
              Trzeba ustalić czy było to zdarzenie na które nie ma się wpływu jak np. obfite opady deszczu, czy zaniedbanie Stali Gorzów czy firmy energetycznej, która na zlecenie dostawcy energii
              powinna serwisować rozdzielnie. Jeżeli zawalił dostawca energii za którą Stal przecież płaci, to nie może ponosić odpowiedzialności. Na zdjęciach wyraźnie widać,że rozdzielnia zbudowana była przez fachowców w drugim, małym pomieszczeniu do którego wchodzi się przez warsztat. Jeżeli uznano ,że tak może to funkcjonować, nie kwestionowała tego żadna kontrola straży pożarnej, to jaka jest wina użytkownika obiektu i odbiorcy energii elektrycznej? JEST TO ZDARZENIE ,KTÓREGO NIE MOŻNA BYŁO PRZEWIDZIEĆ ANI MU ZAPOBIEC. (TAK JAK BURZY Z PIORUNAMI)
              • surge Zgłoś komentarz
                Włókniarz się rozkręcał i końcowy wynik był zagadką. Moim zdaniem Stal miałaby problem ze zwycięstwem, bo Madsen z Lindgrenem się dopasowali. Zaliczenie wyniku nie wchodzi w grę.
                Albo powtórka spotkania, albo walkower dla gości. Tylko pogoda ma prawo przerywać spotkania.
                • Jakuza Zgłoś komentarz
                  Taka przewaga to nic! Gospodarze pochylić głowę i prosić Włókniarz o ponowne zawody bo się ośmieszacie !!!
                  • -STAN- Zgłoś komentarz
                    @JARASS Powiedz tylko kto miałby zapłacić za zdobyte punkty w pierwszym spotkaniu. Zawodnicy mieli by to pojechać darmo, czy kluby. Mecz został przerwany z powodu awarii. Gdy ta awaria
                    winą gorzowskiego klubu, to walkower. Gdy winy nikt nie stwierdzi, zaliczenie wyniku jak przy każdym zdarzeniu losowym np burzy. Innych możliwości w przepisach nie ma.
                    • kedzior Zgłoś komentarz
                      Patrząc jak po niebywale słabym początku pojechał Madsen w 10 biegu mówienie o wygranej Gorzowa jest śmiechu warte Wystarczy spojrzeć w program zawodów nie wspominając że do 10 biegu
                      zawodnicy Stali na pierwszym miejscu kończyli bieg 4 razy a Włókniarza 6 Bądźcie realistami kibige z Gorzowa bo nawet Wasz prezes to dostrzegł i dlatego tak bardzo chce zaliczenia wyniku
                      • Polish Speedway Zgłoś komentarz
                        Odjechane zostało 10 wyścigów, a to więcej niż wymagane minimum. To po pierwsze. A po drugie, do tych, co ględzą o powtórzeniu meczu. Skąd na to kasę weźmiecie? Zwłaszcza teraz, gdy
                        w czasie pandemii budżety klubów ucierpiały i wszyscy zaciskają pasa jak tylko się da? Mecz został zakończony z powodu złośliwości rzeczy martwych - czynnik całkowicie losowy. Chciano kontynuować, ale po ugaszeniu pożaru okazało się, że uszkodzenia instalacji elektrycznej są zbyt poważne, by dało się dokończyć. A jeśli ktoś próbował tu zrobić wałek, to należy przeprowadzić śledztwo, które to ustali. To chyba psi obowiązek władz ligi, co?! I na koniec mała powtórka z historii. Finał II Ligi w 2014 między Ostrowem i Krakowem, rewanż. Słynna awaria oświetlenia, przez którą mecz odjechano w innym terminie. Czy Ostrovia dostała za to walkowera? Nie! A tamta sytuacja była o wiele grubszymi nićmi szyta niż obecna.