Żużel. Stal - Włókniarz. Pożar i poważna awaria oświetlenia w Gorzowie. W piątek żużlowcy już nie pojadą

Po dziesiątym biegu przerwany został mecz pomiędzy Moje Bermudy Stalą Gorzów i Eltrox Włókniarzem Częstochowa. Powodem była awaria oświetlenia. Doszło do pożaru rozdzielni. W piątek żużlowcy już nie pojadą.
Łukasz Witczyk
zadymienie na stadionie w Gorzowie WP SportoweFakty / Dawid Lis / Na zdjęciu: zadymienie na stadionie w Gorzowie

Była 21:36, gdy nad stadionem w Gorzowie Wielkopolskim zapadły egipskie ciemności. Żużlowcy zdążyli pojechać dziesięć biegów, Moje Bermudy Stal Gorzów prowadziła z Eltrox Włókniarzem Częstochowa 32:28. Zawodnicy szykowali się do decydujących o triumfie biegów, ale na tor w piątek już nie wyjechali.

Początkowo organizatorzy zapewniali, że awaria zostanie szybko usunięta. Jednak sytuacja była poważna. Jak przekazał reporter telewizji Eleven, doszło do pożaru rozdzielni prądu. Na miejscu po kilku minutach pojawili się strażacy. Na stadionie częściowo wróciło światło, ale nie było możliwe kontynuowanie rozgrywania spotkania.

Z trybun gorzowskiego stadionu było widać czarny dym za parkiem maszyn. Na miejsce dojechali już strażacy, którzy gasili pożar. Mimo starań organizatorów nie udało się zapewnić agregatów prądotwórczych.

Spiker zawodów przekazał kibicom, że przerwa może się przedłużyć, ale ostatecznie awarii nie udało się usunąć. Zasilania nie miały dmuchawy podtrzymujące pneumatyczne bandy i pulpit sędziego. Arbiter Paweł Słupski podjął decyzję, że w takich warunkach spotkanie nie może być kontynuowane i postanowił je zakończyć po dziesiątym biegu.

Dalsze decyzje odnośnie meczu w Gorzowie podejmie Komisja Orzekająca Ligi. Zgodnie z regulaminem DMP sędzia może przerwać mecz, jeśli stwierdzi, że istnieją przyczyny lub nadzwyczajne okoliczności, dla których mecz nie może być odpowiednio rozegrany lub kontynuowany. Tak stało się w Gorzowie.

Stal po dziesięciu biegach prowadziła 32:28 i była na dobrej drodze, by odnieść pierwsze w tym sezonie zwycięstwo. Liderem gorzowian był Bartosz Zmarzlik. Mistrz świata zdobył 7 punktów i bonus w trzech startach. W ekipie z Częstochowy niepokonany był Paweł Przedpełski, który na swoim koncie miał komplet 9 punktów.