Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Żużel. Straż pożarna w Gorzowie odpowiada na pytania o ekspertyzę. Wszystko jasne

Nie będzie ekspertyzy straży pożarnej w sprawie piątkowego pożaru rozdzielni na stadionie Stali. – Jeśli jednak Ekstraliga zwróci się do nas z pytaniem o przyczynę, to taką odpowiedź dostanie - mówi oficer prasowy komendy miejskiej straży w Gorzowie.
Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
przerwany mecz Stal - Włókniarz WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: przerwany mecz Stal - Włókniarz

Komisja Orzekająca Ligi ma podjąć decyzję w sprawie przerwanego po 10. biegu, przy stanie 32:28, spotkania Moje Bermudy Stal Gorzów - Eltrox Włókniarz Częstochowa. Wojciech Stępniewski, prezes Ekstraligi Żużlowej, mówi, iż KOL będzie miała w rękach protokół meczu, a przede wszystkim ekspertyzę straży pożarnej, która da odpowiedź na pytanie, co tak naprawdę stało się z rozdzielnią na stadionie i czy są osoby winne pożaru, który wybuchł w rozdzielni i sprawił, że spotkania nie udało się dokończyć.

Rozmawialiśmy z Bartłomiejem Mądrym, oficerem prasowym Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Gorzowie, który powiedział nam, że żadnej ekspertyzy nie będzie. - Straż nie robi sama z siebie takich rzeczy - mówi Mądry. - Gdyby policja prowadziła jakieś postępowanie, powołała biegłych, to wtedy powstałaby też pewnie jakaś ekspertyza.

- Jeśli jednak Ekstraliga Żużlowa zwróci się do nas z pytaniem o przyczynę pożaru, to taką odpowiedź dostanie. Już dowódca brygady, która była na miejscu, powiedział, iż przypuszczalną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej. Można to traktować jako zdarzenie losowe. Nasze działania na tym się skończyły - kwituje Mądry.

Do tego samego wniosku, co straż doszedł też administrator obiektu, czyli gorzowski OSiR. Dyrektor Włodzimierz Rój, o czym pisaliśmy, powiedział nam o zwarciu stycznika i spaleniu się jednej z trzech szafek rozdzielni, która zaopatrywała w prąd park maszyn i dmuchane bandy. On również wykluczył działanie osób trzecich. Oględziny miejsca zdarzenia przeprowadzał w obecności specjalistów.

KOL, jak zapowiadał prezes Stępniewski, ma podjąć decyzję na podstawie regulaminu, ale i też w zgodzie z duchem sportu. Regulamin stanowi, że gospodarz ponosi ryzyko i odpowiada za sprawność urządzeń. Instalacja w Gorzowie była serwisowana w marcu, a więc niedawno. Jeśli do tego dołożymy słowa strażaków i OSiR-u o sile wyższej, to wydaje się, że ten mecz należałoby jednak powtórzyć.

Czytaj także:
Drabik z meczu na mecz coraz gorszy
Folia, zielona herbata i snus pod wargą miały mu pomóc zdobyć złoto

ZOBACZ WIDEO Dariusz Śledź zabrał głos w sprawie braci Curzytków i szkolenia w Sparcie

Czy stanowisko straży pożarnej przesądza sprawę i sprawia, że powtórzenie meczu wydaje się jedynym sensownym rozwiązaniem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (44):
 • RECON_1 Zgłoś komentarz
  Czyli jak zdarzenie losowe to qynik zaliczyc,a jak jakas dywersja to walkower i po sprawie
  • MyszPolski FZ Zgłoś komentarz
   do kiedy oni chca raadzic nad tym wynikiem?
   • Terolo Zgłoś komentarz
    Jakiś Zdzichu czy Czechu dziabnył śrubokrętym później go wyrzucił przyjechał 07 Borewicz ze straży i stwierdził zwarcie
    • Terolo Zgłoś komentarz
     zwarło się aż śrubokręt osmoliło :):):)
     • Patomorfolog Zgłoś komentarz
      @tiger Stal Rzeszów: Jednak ten Rzeszów to porażka .Nie dość jak osiołki głosują za pisem to nie wiedzą że Stępniewski jest z Torunia .Może np.Stachyra jest z Rawicza .Co za
      Czytaj całość
      ciemny   lud na tym Podkarpaciu 
      • Andrzej Haupe Zgłoś komentarz
       Jeżeli była to niezawiniona (nie celowa) awaria, to należało by potraktować to jako zdarzenie losowe i uznać wynik jaki był w chwili przerwania zawodów, podobnie jak byłoby w przypadku
       Czytaj całość
       np. ulewy. Z całym szacunkiem do Włókniarza, ale po 10 biegach byli słabsi i nie ma co gdybać jak by było w pozostałych biegach. Pozdrawiam z Zielonej Góry.
       • karol3414 Zgłoś komentarz
        A czy zarządca obiektu nie ma zamiaru starać się w ubezpieczalni o odszkodowanie? Przecież obiekt chyba jest ubezpieczony od pożaru, a raczej na pewno jest. Ubezpieczyciel będzie wymagał
        Czytaj całość
        takiego dokumentu. Dziwne, że nikt np. nie sprawdza czy nie było to podpalenie, a przecież zawsze istnieje możliwość. Co do straży pożarnej to oni przeważnie piszą, że przyczyną jest zwarcie w instalacji elektrycznej, nawet jak nie ma instalacji elektrycznej.
        • Nor12 Zgłoś komentarz
         Czy w piłce nożnej da się zaliczyć wynik w 60 minucie, a w biegu na 1 kilometr zaliczyć czas zawodnikowi po 600 metrach.
         • Nor12 Zgłoś komentarz
          Teraz każda usterka będzie przyczyną losową żart! Bilety kosztują a skracanie męczy to kiepski dowcip! Mecz jeszcze raz i od 1 biegu
          • Antoni Wasilewski Zgłoś komentarz
           Czewa niech nie naciska bialem okazje kilka lat wstecz oglądać spotkanie miedzy tymi zespołami a czestochowie i gdy wazyly sie lossy bonusa a na choryzacie burza to robili
           Czytaj całość
           wszystko aby nie dokonczyc spotkania, ciągnik nie zjezdzal z toru a w ostatnim biegu parodzia jak z ekranu stal jechala na 5 : 1 a ostatni szompierski celowo sie położył i bieg przerwano .
           • Poznaniak z Gorzowa Zgłoś komentarz
            Niech ta komisja wyda decyzję jak najszybciej, bo emocje rozgrzeją nas jak kable w gorzowskiej rozdzielni.
            • obserwator pierwszy Zgłoś komentarz
             cytat : KOL, jak zapowiadał prezes Stępniewski, ma podjąć decyzję na podstawie regulaminu, ale i też w zgodzie z duchem sportu. ????????? ja do potąd myślałem że regulaminy sportowe
             Czytaj całość
             są pisane z duchem sportu . No ale widać żużla to nie dotyczy
             • Pan Jot Zgłoś komentarz
              Widziałem mistrzów na youtube, co by rozkręcili stary magnetowid, suszarkę i by z tego zmontowali nową rozdzielnię w 3 dni. ...a tak trzeba czekać na części z Chin ;]
              Zobacz więcej komentarzy (31)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×