KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Lokomotiv - Wybrzeże. Dziurawy skład Łotyszy, błysk gdańskich obcokrajowców [NOTY]

Lokomotiv Daugavpils miał bardzo dziurawy skład i przez to przegrał ze Zdunek Wybrzeżem 40:50. Gdańszczanie w sobotę byli zespołem z prawdziwego zdarzenia i wszyscy seniorzy się nawzajem uzupełniali.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Kacper Gomólski WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Kacper Gomólski
Noty dla zawodników Lokomotivu Daugavpils:

Kjastas Puodżuks 1. W pierwszym swoim biegu przez większość wyścigu prowadził, ostatecznie na ostatnich metrach minął go Rasmus Jensen. Im dalej w las, tym było gorzej. Dwa kolejne wyścigi przegrał podwójnie, m.in. z Alanem Szczotką i został zastąpiony na koniec. Taki występ nie przystoi krajowemu liderowi Lokomotivu.

Linus Sundstroem 1. Nie wyglądało to dobrze. Co prawda Szwed momentami pokazywał, że nie zapomniał jak się jeździ, jednak punktów z tego nie było. Znamienny był wyścig, w którym Sundstroem jechał przez długi czas trzeci, aż w końcu siedemnastoletni Francis Gusts wziął sprawy swoje ręce, minął go i później skutecznie zaatakował rywala. Nie takiego Sundstroema oczekiwali na Łotwie.

Pontus Aspgren 4-. Początek bardzo słaby w wykonaniu Aspgrena, przegrał i nie pokazał na torze nic. Później w dwóch wyścigach zwyciężał z rywalami. Braku punktów w ostatnim wyścigu nie można mieć mu za złe. To nie on miał być tym lepszym Szwedem w Lokomotivie, a tym razem nie zawiódł.

ZOBACZ WIDEO Łaguta: W Polsce brak mi torów crossowych, koparki i domu

Jewgienij Kostygow 2-. W pierwszym wyścigu miał pecha, gdyż w nienaturalny sposób przejechał prostą po starcie. Później pokonał Rasmusa Jensena, jednak do końca nie wygrał już z nikim. Pojechał dużo gorzej niż w Łodzi.

Andriej Kudriaszow 4+. Najlepszy zawodnik Lokomotivu. Był niezwykle szybki, miał tylko pecha w szóstym biegu, po którym upadł Oleg Michaiłow. To on rozpoczął "domino", stąd sędzia nie mógł podjąć innej decyzji. Na pewno na nim Łotysze mogą opierać optymizm na ten sezon.

Francis Gusts 4. Kto mógł czegokolwiek oczekiwać po pierwszym wychowanku klubu z Rygi jeżdżącym w lidze polskiej? Bardzo słaby ze startu, ale znakomity na dystansie. W drugim wyścigu spotkania pokonał na trasie juniorów Zdunek Wybrzeża, później na trasie pokonał jeszcze Żupińskiego, zawstydzając Sundstroema. "Będą ludzie" z siedemnastolatka!

Oleg Michaiłow 4+. Podobnie jak Kudriaszow, trudno mieć do niego jakiekolwiek pretensje. Poza biegiem, w którym zrezygnował z jazdy będąc na ostatnim miejscu prezentował się bardzo dobrze. Nie będzie dużym zaskoczeniem, jak wkrótce lepsze zespoły będą chciały ściągnąć do siebie Michaiłowa!

Daniił Kołodinski brak oceny. Nie jechał.

Noty dla zawodników Zdunek Wybrzeża Gdańsk:

Kacper Gomólski 4. Zaczął nie najlepiej, było widać że mocno szuka prędkości w motocyklu. Później się jednak przebudził i był wartością dodaną w drugiej części zawodów. Dwa biegi z jego udziałem kończyły się podwójnym zwycięstwem Zdunek Wybrzeża. Na koniec oddał bieg Robertowi Chmielowi, umożliwiając mu debiut. Najgorsze za Gomólskim w końcu, on ciągle ma potencjał by być w czołówce zawodników eWinner 1. Ligi.

Peter Kildemand 5-. Transfer Duńczyka do Zdunek Wybrzeża miał więcej przeciwników niż zwolenników, ten jednak pokazuje, że nie zapomniał jak jeździ się na żużlu. Peter Kildemand w Daugavpils był niezwykle szybki i wygrał w pięknym stylu trzy biegi. Co prawda kompletu nie przywiózł, jednak pokonanie 8 na 10 rywali to z pewnością bardzo solidny dorobek.

Rasmus Jensen 4. Najbardziej dynamicznie jeżdżący zawodnik Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Osiągnął najlepszy czas dnia, mijając w pierwszym biegu Puodżuksa. Nie ustrzegł się wpadek, jednak dla zawodnika, dla którego to pierwszy prawdziwy sezon w Polsce, jest to z pewnością pozytywny początek sezonu.

Jacob Thorssell 5. Najskuteczniejszy zawodnik Zdunek Wybrzeża Gdańsk. Thorssell pojechał niezwykle solidnie, miał bardzo dobre starty i nie tracił pozycji. To wystarczyło do zdobycia 12 punktów i bonusu. Na pewno zrehabilitował się po meczu z Unią.

Krystian Pieszczek 3. Można z pełną odpowiedzialnością założyć, że za 20 lat Krystian Pieszczek nie będzie w długie zimowe wieczory puszczał sobie tego spotkania szukając pozytywnych żużlowych wspomnień. Został bezpardonowo potraktowany przez Sundstroema, który uszkodził mu sprzęt. Później jeszcze upadł niebezpiecznie po pęknięciu łańcucha i w ostatnim swoim biegu nie był taki szybki. Na plus świetna jazda parowa, podczas której odholował Alana Szczotkę.

Karol Żupiński 2. Nie był to udany mecz lidera formacji młodzieżowej Zdunek Wybrzeża. Miał świetne starty, ale w trzech wyścigach stracił po swoich błędach sześć punktów na trasie. Z pewnością będzie to dla niego ważna lekcja.

Alan Szczotka 2+. Aktualny bilans Szczotki w Zdunek Wybrzeżu, to pięć ostatnich miejsc i jedno zwycięstwo. Szczotka doskonale wyszedł ze startu w powtórzonym siódmym biegu i Krystian Pieszczek uniemożliwił Puodżuksowi ataki na młodzieżowcu. Pierwsza wygrana za nim, gdańszczanie czekają na większą regularność, bo w pozostałych biegach nie było tak dobrze.

Robert Chmiel brak oceny. Wyjechał w czternastym biegu, co na pewno nie jest komfortowe dla zawodnika. Nie ma co się dziwić, że nie nawiązał w nim walki.

SKALA OCEN
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - kompromitacja

Czytaj także: 
Gdańszczanie pokazali siłę na Łotwie
Zdunek zaufał żużlowcom, popłaciło

Czy Zdunek Wybrzeże wygra kolejny mecz z Car Gwarant Kapi Meble Budex Startem Gniezno?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×