Lazur bez Ząbika w walce o utrzymanie

Bez Karola Ząbika przyszło w niedzielę walczyć drużynie Lazura Ostrów w wyjazdowym meczu z PSŻ-em Poznań. Brak popularnego "Zobera" był widoczny w ostrowskim zespole.

Dawid Bilski
Dawid Bilski

Wszystko wskazuje na to, że 23-latek po upadku, który zanotował podczas finału IMP na torze w Toruniu w końcówce sezonu nie będzie mógł wspomóc Lazura w ważnych meczach. - Jego uraz jest bardzo ciężki i podejrzewam, że może być to koniec sezonu dla Karola Ząbika. To duża strata dla naszej drużyny. To zawodnik, który potrafił zdobywać po 10-12 punktów w każdym spotkaniu - mówi Paweł Stangret, kierownik Klubu Motorowego Ostrów.

- Wszyscy od początku sezonu bardzo dobrze się znamy. W miarę się rozumieliśmy. W Poznaniu, by powalczyć o zwycięstwo, zabrakło nam punktów Karola. Byliśmy trochę rozbici jego brakiem, a także nieobecnością Chrisa Harrisa - mówi Robert Miśkowiak.

Mimo kłopotów finansowych i kadrowych przedstawiciele Lazura nie poddają się. Pewne jest już, że drużyna ta będzie walczyła w drugiej części sezonu w meczach o utrzymanie się w I lidze. - Nie mamy już szans na pierwszą szóstkę. Nie wyobrażam sobie tego, abyśmy mieli spaść do drugiej ligi. Zrobimy wszystko żeby się utrzymać - mówi "Misiek".

Najprawdopodobniej rywalem ostrowskiej drużyny w rywalizacji o utrzymanie będzie GTŻ Grudziądz. Wszystko wyjaśni się jednak dopiero w ostatniej kolejce. - Tak naprawdę drużynę na papierze mamy o wiele silniejszą niż GTŻ. Powinniśmy sobie poradzić, ale jak widać w sporcie to różnie bywa. Powinniśmy być w czubie tabeli, ale tak niestety nie jest - komentuje Miśkowiak na temat ewentualnego rywala w fazie play off.

Nim to nastąpi, przed drużyną z Ostrowa do odjechania pozostało jeszcze jedno spotkanie w rundzie zasadniczej. W najbliższą niedzielę Lazur na własnym torze zmierzy się z Marmą Hadykówką Rzeszów. Działacze ostrowskiego klubu nadal proszą sponsorów oraz kibiców, którym leży na sercu ostrowski żużel o wsparcie finansowe. Tak, aby w najważniejszych meczach tegorocznych rozgrywek kierownictwo klubu mogło wystawić do rywalizacji najmocniejsze zestawienie. Wpłat można dokonywać na konto o numerze:
51 2030 0045 1110 0000 0022 3160. Propozycje można także składać codziennie w siedzibie klubu przy ulicy Paderewskiego 2-6 w godzinach 8:00-18:00.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×