Żużel. Maksymilian Pawełczak drugi w finale Pucharu Europy w klasie 125 cc

W sobotę na torze w Pilźnie odbył się finał Pucharu Europy w klasie 125 cc. Zwyciężył Czech Adam Bednar, a wielki sukces osiągnął Maksymilian Pawełczak z BTŻ-u Polonii Bydgoszcz, który zdobył srebrny medal!

Michał Gałęzewski
reprezentacja Polski w klasie 125 cc Materiały prasowe / Na zdjęciu: reprezentacja Polski w klasie 125 cc
W Czechach wystartowało aż 24 zawodników z siedmiu państw - Czech, Polski, Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Niemiec, Estonii i Holandii. Zostali oni podzieleni na dwie grupy, które odjechały zawody według tabeli dwunastobiegowej. Najlepszych czterech zawodników z każdej z grup pojechało w półfinałach.

Do półfinałów dostało się dwóch Polaków. Antoni Kawczyński z GKŻ Wybrzeże zajął w swoim biegu trzecie miejsce, natomiast Maksymilian Pawełczak był drugi. W finale zawodnik BTŻ Polonii również przyjechał na drugiej pozycji. Wygrał Adam Bednar z Czech, do finału awansowało też dwóch innych reprezentantów naszych południowych sąsiadów - Vojtech Sachl i Matej Fryza. W Pilźnie pojechał też torunianin Mikołaj Duchiński, który zajął 14. miejsce.