Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Żużel. Prezes Unii Tarnów o zmianach dotyczących składów. "Byliśmy zwolennikami powrotu do KSM"

Prezes Unii Tarnów skomentował zmiany dotyczące budowy żużlowych zespołów. - W klubie byliśmy zwolennikami powrotu do KSM lub rozwiązania, które zakłada, że juniorem jest żużlowiec do 23 lat - stwierdził Łukasz Sady.
Patryk Głowacki
Patryk Głowacki
Mateusz Cierniak WP SportoweFakty / Sebastian Maciejko / Na zdjęciu: Mateusz Cierniak

We wtorek ustalono, iż od 2021 roku skład każdej drużyny musi posiadać zawodnika do 24. roku życia. Oficjalnie zmiany ogłoszono w eWinner 1. Lidze oraz 2. Lidze Żużlowej. Na 99 proc. przepis będzie obowiązywał także w PGE Ekstralidze.

Decyzję chwali prezes Unii Tarnów, Łukasz Sady. - To ruch w dobrą stronę. W klubie byliśmy zwolennikami powrotu do KSM lub rozwiązania, które zakłada, że juniorem jest żużlowiec do 23 lat - stwierdził prezes, cytowany przez serwis polskizuzel.pl.

Nowe zapisy mają pomóc niektórym drużynom skompletować bardziej konkurencyjny skład. - Liczę, że kilku żużlowców zostanie uwolnionych i będzie ich łatwiej pozyskać. Najpierw pojawił się pomysł, żeby granica wynosiła 23 lata, ale została zwiększona w ostatniej chwili  - dodał Sady.

W regulacji może pojawić się jednak kłopot w postaci windowania cen przez zawodników, mieszczących się w konkretnych ramach. - Zawsze istnieje takie ryzyko. Nie wykluczam, że tak się stanie, ale musimy poczekać. Na ten moment jestem jednak optymistą. Widzę więcej plusów niż minusów wprowadzonych zmian - ocenił Sady.

Znaczące zmiany tyczą się także instytucji gościa, gdyż kluby nie poszukają już wzmocnień w trakcie sezonu. Również na to prezes Unii patrzy pozytywnie. - Dobrze, że doszło do zmiany. Instytucja gościa w tegorocznej formule zbyt mocno zaburzała układ sił. Niektórzy zbudowali składy przed sezonem, a później trwał zwariowany wyścig, że kto weźmie lepszego zawodnika z niższej ligi, ten awansuje do fazy play-off. Nie tak powinien wyglądać polski żużel - stwierdził Sady.

Czytaj także:
Ilona Termińska: Zbudujemy ciekawy skład. Bracia Holderowie? Oni są toruńscy. Wzmocnimy formację juniorską [WYWIAD]
Żużel. Na stole leży mnóstwo kuszących ofert dla Cierniaka. Prezes mówi, że Unia Tarnów jest nadal w grze

ZOBACZ WIDEO Żużel. Doping technologiczny? Instytucje powinny być krok przed kreatorami nowinek

Czy wprowadzone zmiany są słuszne?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (11):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×