Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Żużel. W czwartek Memoriał Władysława Pietrzaka - Nice Cup 250cc w Krośnie

W czwartek na torze w Krośnie odbędzie się zaległa runda Nice Cup, która zostanie rozegrana w klasie 250cc i będzie jednocześnie Memoriałem Władysława Pietrzaka. Dodatkowo rozegrany zostanie miniturniej w klasie 500cc.
Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
Rywalizacja podczas Nice Cup WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Rywalizacja podczas Nice Cup

Pierwotnie Memoriał Władysława Pietrzaka miał się odbyć w sierpniu. Za każdym razem warunki atmosferyczne brały górę nad organizatorami. Ostatecznie podjęto decyzję o przeniesieniu rywalizacji do Krosna. Będzie to dziewiąta edycja zmagań memoriałowych.

W środowisku sportowym Władysław Pietrzak to wybitna postać. W latach młodzieńczych pod pseudonimem "Prus" walczył jako żołnierz konspiracji niepodległościowej w oddziałach Kedywu, VII obwodzie "Obroża" AK. Uczestniczył również w Powstaniu Warszawskim. Za bohaterską postawę został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski - jednym z najwyższych, ówczesnych odznaczeń państwowych, Krzyżem Armii Krajowej, Warszawskim Krzyżem Powstańczym, Krzyżem Partyzanckim i wieloma innymi krzyżami i medalami.

W latach 50-tych przeniósł się na stałe do Warszawy, aby kontynuować pracę w Polskim Związku Motorowym, którego członkiem był od 1937 roku. Począwszy od 1956 roku działał w zarządzie PZM, w latach 1966-1970 był wiceprezesem, a między 1977 a 1983 rokiem pełnił funkcję zastępcy sekretarza generalnego. W tym czasie organizował wiele imprez żużlowych i motocyklowych. Aktywnie działał w Międzynarodowej Federacji Motocyklowej (FIM). Dzięki znajomości wielu języków, stał się reprezentantem Polski na światowych kongresach FIM. Od 1956 roku był członkiem Podkomisji Wyścigów Torowych, później stał się jej przewodniczącym. W 1973 roku, po utworzeniu samodzielnej Komisji Wyścigów Torowych (CCP) był jej prezydentem aż do 1982 roku.

ZOBACZ WIDEO Unia miała skorzystać z przepisu U24, a będzie mieć ubytki, bo rynek się rozszalał

Początek czwartkowych zawodów o godzinie 14:00. Rywalizacja w klasie 250cc odbędzie się w systemie parowym. Czterech najlepszych zawodników weźmie udział w wyścigu finałowym. Dla najlepszych ufundowane nagrody rzeczowe od Nice i FIBARO. Ze względu na obostrzenia sanitarne, trybuny pozostaną zamknięte dla kibiców. Sędzią zawodów będzie Bartosz Ignaszewski.

Lista startowa:

Klasa 250cc:

Stal Gorzów
1. Oskar Paluch
2. Oliwier Ralcewicz

Unia Leszno I:
3. Maksym Borowiak
4. Antoni Mencel

KS Toruń:
5. Mateusz Affelt
6. Franciszek Majewski

Unia Leszno II:
7. Hubert Jabłoński
8. Kacper Teska

Włókniarz Częstochowa:
9. Kajetan Kupiec
10. Franciszek Karczewski

Klasa 500cc:
11. Wiktor Firmuga (Speedway Lublin)
12. Łukasz Szczęsny (Kolejarz Opole)
13. Jakub Sroka (RzTŻ Rzeszów)
14. Kacper Przybylski (Wilki Krosno)
15. Dawid Kołodziej (Śląsk Świętochłowice)

Zobacz także:
Patrick Hansen do TŻ Ostrovia? Garcarkowie już wzięli go do stajni
- Adrian Gała odchodzi ze Startu Gniezno! Przenosi się do Polonii Bydgoszcz

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×