Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Żużel. Zmiany w Starcie Gniezno. Rzecznik przejął obowiązki dyrektora i wszedł do zarządu

W piątkowy wieczór w siedzibie Gnieźnieńskiego Towarzystwa Motorowego Start odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie. W związku z rezygnacją Piotra Mikołajczaka konieczne było uzupełnienie zarządu. Jakich postanowień dokonano?
Mateusz Domański
Mateusz Domański
Kibice Startu Gniezno WP SportoweFakty / Tomasz Kordys / Na zdjęciu: Kibice Startu Gniezno

Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa

W siedzibie gnieźnieńskiego klubu zapadły ważne decyzje w kontekście struktur zarządu GTM Startu. Podczas piątkowego Nadzwyczajnego Walnego Zebrania postanowiono, że wakat w zarządzie klubu powstały po odejściu Piotra Mikołajczaka zapełni Radosław Majewski, rzecznik prasowy Startu. Będzie on też pełnić obowiązki dyrektora.

Nie są to jednak wszystkie zmiany, jakie nastąpiły podczas piątkowego spotkania przy Wrzesińskiej. Ponadto do grona członków klubu dołączyli Grzegorz Buczkowski, Jakub Kaczmarek, Angelika Kaczmarek i Rafał Matkowski. 

Informacja o rezygnacji Mikołajczaka ujrzała światło dzienne w tym tygodniu, choć sama decyzja zapadła dużo wcześniej - już 6 października.

"Teraz przyszedł czas się rozstać. Oczywiście serce krwawi, gdyż można powiedzieć, że to moje 'dziecko'. Ale czasami ścierają się różne wizje prowadzenia klubu, różne wizje podejścia do różnych kwestii, etc. Ale zawsze winien towarzyszyć temu kompromis, bo to dobro wspólne. Niestety tym razem jest inaczej. Ustępuje bez żalu do kogokolwiek. Powodów odejścia nie będę komentował, z uwagi na dobro klubu, ale i też z uwagi na wspólną naszą decyzję z klubem" - przekazał były już dyrektor i członek zarządu GTM Start (czytaj więcej >>).

W odpowiedzi na oświadczenie Mikołajczaka pojawił się klubowy komunikat. "Wszystkich zaniepokojonych losami klubu, a przede wszystkim naszej ukochanej dyscypliny, jaką jest czarny sport, pragniemy uspokoić. Klub funkcjonuje niezmiennie, jego działalność w żaden sposób nie jest zagrożona, a rozstanie z Piotrem Mikołajczakiem nastąpiło w zgodzie, za porozumieniem obu stron, które uznały, że tak będzie lepiej" - napisano na stronie internetowej Startu (czytaj więcej >>).

ZOBACZ WIDEO Piotr Pawlicki mówi o powrocie do Grand Prix, kadrze i Marku Cieślaku

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (4):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×