Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Żużel. Oficjalnie. Zawodnik do lat 24 na wszystkich szczeblach. Ogłoszono regulamin I i II Ligi

Polski Związek Motorowy ogłosił regulamin rozgrywek I i II Ligi na sezon 2021. W przepisach doszło do kosmetycznych zmian. Najważniejszym punktem jest wprowadzenie zapisu o zawodniku do lat 24.
Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Jonas Jeppesen w kasku niebieskim WP SportoweFakty / Anna Kłopocka / Na zdjęciu: Jonas Jeppesen w kasku niebieskim

Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa

W środę PZM opublikował treść regulaminu DM I i II Ligi na sezon 2021. W przepisach doszło do dwóch istotnych zmian.

W wyjątkowych sytuacjach podmiot zarządzający rozgrywkami będzie miał prawo podjąć decyzję o odstąpieniu od zasady rozgrywania meczów u siebie i na wyjeździe.

Przypomnijmy, że do takiej sytuacji doszło w sezonie 2020, kiedy Eltrox Włókniarz Częstochowa z powodu problemów z torem dwa razy zmierzył się z PGG ROW-em na obiekcie w Rybniku.

Ponadto oficjalnie wprowadzono zapis o zawodniku do lat 24. Nie będzie wliczany do limitu zawodników. Oznacza to, że jeżeli na tej pozycji pojawi się Polak, to pod numerami 1-5 (9-13) i tak będzie musiało znaleźć się jeszcze dwóch żużlowców z licencją "Ż".

Zmiany w regulaminie:

"Art. 752 pkt 3. W sytuacjach szczególnych podmiot zarządzający ma prawo podjąć decyzję dotyczącą odstąpienia od zasad rozgrywania przez drużynę meczów po jednym razie na torze własnym i przeciwnika (ust. 1 pkt 1. powyżej oraz art. 755 ust. 1) według własnego uznania, kierując się dobrem sportu, zasadami: fair-play, uczciwej rywalizacji sportowej i sprawiedliwości."

"Art. 759 pkt 7. W składzie każdej drużyny uczestniczącej w rozgrywkach DM I i II Ligi pod numerem 1-5 lub 9-13 musi być zgłoszony jeden zawodnik krajowy lub obcokrajowiec do lat 24 (biorąc pod uwagę rok urodzenia). Zawodnik ten nie jest liczony do limitu zawodników, o którym mowa w ust. 1 i 2."

"Art. 767 pkt 5. W biegach I, III-XIII zawodnika do lat 24 może zastąpić tylko rezerwa zwykła, taktyczna (bez biegu nr I) lub zastępująca tylko odpowiednio z numerami startowymi 6, 7, 8 i 14, 15, 16. Natomiast raz w meczu zawodnika do lat 24 w biegach III-XIII może zastąpić rezerwa taktyczna z numerami 1-5 i 9-13."

Cała treść regulaminu dostępna jest TUTAJ.

Czytaj także:
- Koronawirus nie odpuszcza. Czy wiosną kluby znowu obetną zawodnikom kontrakty? Prezesi zabrali głos
Przed okresem transferowym. Zobaczymy odmłodzony Eltrox Włókniarz

ZOBACZ WIDEO Prezes PZM tłumaczy, skąd wziął się przepis o zawodniku U24 i dokąd ma zaprowadzić polski żużel

Jak oceniasz przepis o zawodniku do lat 24?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (3):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×