Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Boniek zaczepia Zengotę ws. transferu. Wiadomo, kiedy zapadnie decyzja

Nie od dziś wiadomo, że Zbigniew Boniek jest wielkim fanem żużla. I właśnie dzięki prezesowi PZPN dowiedzieliśmy się, kiedy zapadnie decyzja nt. klubowej przyszłości Grzegorza Zengoty.
Dawid Borek
Dawid Borek
Zbigniew Boniek ONS.pl / Pawel Kibitlewski / Na zdjęciu: Zbigniew Boniek

Szef Polskiego Związku Piłki Nożnej to zagorzały fan żużla. Świetnie zna się z Tomaszem Gollobem (swego czasu nawet klęknął przed Gollobem po jego zwycięstwie w Grand Prix we Wrocławiu) i podobnie jak żużlowy mistrz świata z sezonu 2010 wywodzi się z Bydgoszczy. Nie tak dawno Zbigniew Boniek włączył się zresztą w akcję ratowania bydgoskiego żużla i Abramczyk Polonii. Ten klub jest mu szczególnie bliski.

Ale prezes PZPN interesuje się nie tylko wydarzeniami dotyczącymi Golloba i siódmej drużyny eWinner 1. Ligi. Po zdobyciu złota IMP gratulował Bartoszowi Zmarzlikowi, teraz z kolei zaczepił na Twitterze... Grzegorza Zengotę, obecnie wolnego zawodnika, a w minionym sezonie reprezentanta Abramczyk Polonii (na zasadzie wypożyczenia z Motoru Lublin).

"A gdzie będzie jeździł ZengiRacing w przyszłym sezonie?" - zapytał na Twitterze Zbigniew Boniek, oznaczając oficjalny profil Grzegorza Zengoty. Na odpowiedź wychowanka Falubazu Zielona Góra nie musiał długo czekać. Później między panami wywiązał się krótki dialog:

GZ: Panie Zbyszku, czy ja o czymś nie wiem?
ZB: Ja się tylko grzecznie pytam
GZ: Decyzja zapadnie w środę
ZB: O 8:30....czekam.


Ta krótka konwersacja zdaje się sugerować, że Grzegorz Zengota w sezonie 2021 nadal będzie związany z Abramczyk Polonią Bydgoszcz, ale już jako "stały" zawodnik, a nie na zasadzie wypożyczenia. Czy jednak tak rzeczywiście będzie? O tym przekonamy się w środę.

Jeśli Jerzy Kanclerz przekonałby Grzegorza Zengotę do podpisania umowy z bydgoszczanami, dla Abramczyk Polonii byłaby to świetna sprawa. Wychowanek Falubazu w trzech meczach minionego sezonu zdobywał w eWinner 1. Lidze średnio 2,071 punktu na wyścig, w znacznym stopniu pomagając zespołowi w  utrzymaniu na zapleczu PGE Ekstraligi.

Zobacz też:
Żużel. Adrian Gała przed nowym wyzwaniem. Mówi, dlaczego musiał podjąć trudną decyzję
Żużel. Transfery. O tych zawodników biło się pół ligi. Zdunek uderzył pięścią w stół i jest królem polowania

ZOBACZ WIDEO Żużel. Pawlicki nigdy nie wyobrażał sobie, że może go spotkać taki sezon

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (63)
Zobacz więcej komentarzy (18)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×