WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Bezbłędny Mroczka - relacja z półfinału Srebrnego Kasku w Grudziądzu

Artur Mroczka z kompletem 15 punktów zwyciężył półfinał Srebrnego Kasku w Grudziądzu. Awans do finału uzyskali także Borys Miturski, Paweł Zmarzlik, Patryk Dudek, Michał Mitko, Maciej Piaszczyński, Damian Sperz i Grzegorz Zengota.
Maciej Oszuścik
Maciej Oszuścik

KUP bilet na Boll Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland!
Zawody przeciągały się ze względu na dużą ilość upadków. Żużlowcy mieli sporo problemów z miejscową nawierzchnią. Atut własnego toru w pełni wykorzystał Artur Mroczka, który był klasą dla siebie. Już w pierwszej gonitwie było widać, że zawodnik jest bardzo dobrze dysponowany.

W drugim wyścigu na drugim wirażu pierwszego okrążenia błąd popełnił Mateusz Lampkowski, który upadł na tor i został wykluczony. W powtórce najlepszym startem popisał się Maciej Piaszczyński. Zawodnik Orła wygrał z dużą przewagą. Za jego plecami podążał Damian Celmer, którego do samego końca nękał atakami Michał Łopaczewski.

Bieg trzeci to taśma Kamila Flegera. Za niego wystartował rezerwowy Janusz Baniak. Tuż przed startem kłopoty sprzętowe miał Michał Mitko. Zawodnik ROW-u Rybnik w ostatniej sekundzie zdążył ustawić się przed taśmą startową. Popularny Siwy popisał się najlepszym startem i zwyciężył. Wspomniany wcześniej Baniak zanotował defekt motocykla na czwartej pozycji.

W czwartej gonitwie wolą walki zaimponował Patryk Dudek. Zawodnik Falubazu Zielona Góra na pierwszym okrążeniu poradził sobie z Kacprem Gomólskim. Nieco później zaatakował przy krawężniku Grzegorza Zengotę i wysunął się na czoło stawki. Wspomniany wcześniej Gomólski zapomniał odkręcić kranik przez co spadł na czwartą lokatę i nie miał już szans na nawiązanie walki.

W wyścigu piątym spotkali się zwycięzcy swoich pierwszych biegów - Artur Mroczka i Patryk Dudek. Górą był ten pierwszy, zaś Dudek zameldował się na trzeciej pozycji i do ostatnich metrów gonił bezskutecznie Lampkowskiego.

Akt ósmy to wykluczenie Grzegorza Zengoty, który nie stawił się na starcie w czasie dwóch minut. Zastąpił go rezerwowy Emil Pulczyński. Spod taśmy najlepiej wyruszył Damian Celmer, który zmierzał po zwycięstwo. Dość niespodziewanie jednak na ostatnim wirażu nie opanował motocykla i upadł na tor, dzięki czemu trzy punkty przypadły Borysowi Miturskiemu.

W wyścigu dziewiątym dość niespodziewanie najlepszym startem popisał się Michał Łopaczewski. Zawodnik Polonii Piła już na początku drugiego okrążenia został wyprzedzony przez Artura Mroczkę. W dalszej części wyścigu popularny Łopata musiał bronić się przed atakami Michała Mitko.

Kolejne emocje można było zaobserwować w biegu jedenastym za sprawą Kacpra Gomólskiego, który z okrążenia na okrążenie zbliżał się do Macieja Piaszczyńskiego, by na ostatnim wirażu go wyprzedzić i zainkasować dwa punkty. Zawodnik Startu Gniezno walecznością wykazał się także w biegu trzynastym. Niestety na drugim wirażu podczas ataku na trzecią pozycję upadł i został wykluczony.

W gonitwie czternastej jadący na czwartej pozycji Maciej Piaszczyński z okrążenia na okrążenie zbliżał się do Adriana Szewczykowskiego. Zawodnik Orła Łódź wreszcie dopiął swego i na prostej czwartego okrążenia przeszedł rywala. Chwilę później nieco wyniosło go na wirażu i żużlowiec z Gorzowa próbował odzyskać utraconą lokatę, lecz bez powodzenia.

Bieg piętnasty rozegrano na raty. Na drugim wirażu pierwszego okrążenia na tor upadł Szymon Woźniak. W powtórce bez wykluczonego zawodnika Polonii Bydgoszcz, waleczny Mateusz Lampkowski na pierwszym wirażu minął Cypriana Szymko, zaś na kolejnym wirażu żużlowiec z Torunia zaliczył tzw. piruet i upadł na tor. Do trzeciej odsłony przystąpili tylko Borys Miturski i Cyprian Szymko. Lepszym startem popisał się ten pierwszy, lecz na drugim okrążeniu defektuje mu motocykl, dzięki czemu zawodnik Polonii Piła przedostał się na prowadzenie, a Miturski na defektującej maszynie zdobył dwa oczka.

Wyścig numer szesnaście obfitował w upadki. Najpierw groźny upadek zaliczył jadący na czwartej pozycji Michał Łopaczewski, zaś w powtórce na pierwszym wirażu Janusz Baniak trącił Grzegorza Zengotę. Obaj żużlowcy Falubazu sczepili się motocyklami i upadli na tor. Sędzia po przeanalizowaniu zapisu video, wykluczył Baniaka. W trzecim podejściu Zengota założył się na Zmarźlika i dojechał do mety na pierwszej pozycji.

W biegu osiemnastym pierwszego zwycięstwa doczekał się Damian Celmer. Za jego plecami podążał Adrian Szewczykowski, zaś trzeci był Szymon Woźniak. Ambitny zawodnik z Bydgoszczy zbliżał się do rywala i na ostatnim wirażu postawił wszystko na jedną kartę i zdołał wyprzedzić bardziej doświadczonego rywala.

W ostatniej gonitwie najlepiej wystartował Mateusz Lampkowski, dla którego były to pechowe zawody. Torunianin długo nie cieszył się z prowadzenia, gdyż na wyjściu z pierwszego wirażu wyniosło go na zewnętrzną i Paweł Zmarzlik nie zostawił mu miejsca przy bandzie. Torunianin zmuszony był przymknąć manetkę gazu i spadł na czwartą pozycję.

W zawodach można było zaobserwować mijanki. Zawodnicy popełniali jednak sporo błędów, poprzez koleiny, które wytworzyły się na torze. Problemów z tym nie miał Artur Mroczka, któremu grudziądzki tor jest bardzo dobrze znany. Pozytywne wrażenie pozostawili po sobie także Borys Miturski, Paweł Zmarzlik oraz bardzo waleczny Patryk Dudek. Sporo kłopotów na tym torze miał Grzegorz Zengota, który dopiero wznowił treningi po kontuzji.

Wyniki:
1. Artur Mroczka (GTŻ Grudziądz) - (3,3,3,3,3) 15
2. Borys Miturski (Włókniarz Częstochowa) - (1,3,3,2,3) 12
3. Paweł Zmarzlik (Caelum Stal Gorzów) - (2,3,2,2,3) 12
4. Patryk Dudek (Falubaz Zielona Góra) - (3,1,3,3,1) 11
5. Michał Mitko (RKM ROW Rybnik) - (3,2,1,2,2) 10
6. Maciej Piaszczyński (Orzeł Łódź) - (3,2,1,1,2) 9
7. Damian Sperz (Lotos Wybrzeże Gdańsk) - (2,1,3,1,2) 9
8. Grzegorz Zengota (Falubaz Zielona Góra) - (2,w,2,3,1) 8
---
9. Damian Celmer (Unibax Toruń) - (2,u,d,2,3) 7
---
10. Cyprian Szymko (Lotos Wybrzeże Gdańsk) - (1,1,1,3,d) 6
11. Kacper Gomólski (Start Gniezno) - (0,3,2,w,-) 5
12. Adrian Szewczykowski (Caelum Stal Gorzów) - (0,2,0,0,1) 3
13. Mateusz Lampkowski (Unibax Toruń) - (w,2,1,w,0) 3
14. Szymon Woźniak (Polonia Bydgoszcz) - (1,0,u,w,2) 3
15. Michał Łopaczewski (Speedway Polonia Piła) - (1,0,2,w,-) 3
16. Emil Pulczyński (Unibax Toruń) - (1,0,1) 2
17. Kamil Fleger (RKM ROW Rybnik) - (t,0,0,-,-) 0
18. Janusz Baniak (Falubaz Zielona Góra) - (d,w,0) 0

Bieg po biegu:
1. Mroczka, Zmarzlik, Miturski, Szewczykowski
2. Piaszczyński, Celmer, Łopaczewski, Lampkowski (w/u)
3. Mitko, Sperz, Szymko, Baniak (d) (Fleger t)
4. Dudek, Zengota, Woźniak, Gomólski
5. Mroczka, Lampkowski, Dudek, Fleger
6. Gomólski, Szewczykowski, Szymko, Łopaczewski
7. Miturski, Mitko, E.Pulczyński (Zengota w/2min.), Celmer (u/1)
8. Zmarzlik, Piaszczyński, Sperz, Woźniak
9. Mroczka, Łopaczewski, Mitko, Woźniak (u)
10. Sperz, Zengota, Lampkowski, Szewczykowski
11. Miturski, Gomólski, Piaszczyński, Fleger
12. Dudek, Zmarzlik, Szymko, Celmer (d)
13. Mroczka, Celmer, Sperz, Gomólski (w/u)
14. Dudek, Mitko, Piaszczyński, Szewczykowski
15. Szymko, Miturski, Lampkowski (w/u), Woźniak (w/u)
16. Zengota, Zmarzlik, Baniak (w/su), Łopaczewski (w/u)
17. Mroczka, Piaszczyński, Zengota, Szymko (d/4)
18. Celmer, Woźniak, Szewczykowski, Pulczyński
19. Miturski, Sperz, Dudek, Baniak
20. Zmarzlik, Mitko, Pulczyński, Lampkowski

Sędziował Grzegorz Sokołowski
Widzów: 400.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (22):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Sam-Byd. 0
  Zawody trwaly 155 min.bez prezentacji.Czyja to wina?Zawodnicy padali jak muchy.Czyja to wina?Zengota jezdzacy z kontuzja.Czyja to wina?
  Odpowiedz Zgłoś
 • Onufry 0
  do czeslaw i majkel--czepiacie sie a Szwecja jednak poza wlasnym torem no i 14 p w Gnieznie a moze za slabo kibicujecie swoim
  Odpowiedz Zgłoś
 • Lon 0
  Panowie z GKM-a jak sie prezentowal Sperz?dzieki za maly opis
  Odpowiedz Zgłoś
Pokaż więcej komentarzy (19)
Pokaż więcej komentarzy (22)
Pokaż więcej komentarzy (22)
Pokaż więcej komentarzy (22)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×