Gnieźnianie zmierzą się z poznaniakami

Liga "za pasem", tymczasem poszczególne drużyny rozgrywają ostatnie sparingi. Nie inaczej jest z zespołami PSŻ Milion Team Poznań oraz Startu Gniezno, które w piątek skonfrontują swoje siły na torze w Grodzie Lecha. Będzie to swoista "próba generalna" dla obu klubów.

Szymon Kaczmarek
Szymon Kaczmarek

Obie drużyny spotkały się już w tym roku w treningu punktowanym. Było to tydzień temu w Poznaniu, a "Startowcy" ulegli wyraźnie gospodarzom w stosunku 58:32. Przypomnijmy jednak, że "Skorpiony" dysponowały niemal najsilniejszym składem (zabrakło tylko kontuzjowanego Adama Skórnickiego) natomiast drużyna z Gniezna była wsparta tylko jednym zawodnikiem z zagranicy, Artemem Szczepinem.

Tym razem menedżer Tomasz Fajfer będzie miał do dyspozycji m.in. Manuela Hauzingera, Kima Janssona czy Kristera Jacobsena. Nie zabraknie także bardzo skutecznego przed tygodniem Piotra Palucha. Trener Zbigniew Jąder awizował wszystkich swoich zawodników poza Skórnickim i Kauko Nieminenem. Po raz pierwszy w barwach PSŻ-u zaprezentuje się Łukasz Jankowski.

Kibiców, którzy zdecydują się przyjść na stadion przy Wrzesińskiej 25, czeka zapewne interesujące widowisko. Zawodnicy obu zespołów będą chcieli wypaść jak najlepiej, aby zapewnić sobie miejsce w składzie na spotkania ligowe. Szczególnie zmotywowani powinni być gospodarze, którzy nie najlepiej prezentowali się w ostatnich towarzyskich potyczkach. Podopieczni Tomasza Fajfera wiedzą, że kadra jest bardzo szeroka, a w meczach ligowych pojadą tylko najlepsi.

Awizowane składy:

Start Gniezno
9. Piotr Paluch
10. Kim Jansson
11. Mirosław Jabłoński
12. Manuel Hauzinger
13. Kevin Woelbert
14. Maciej Fajfer
15. Krister Jacobsen
16. Simon Nielsen
R1. Robin Bergqvist

PSŻ Milion Team Poznań
1. Norbert Kościuch
2. Alan Marcinkowski
3. Rafał Trojanowski
4. Grzegorz Kłopot
5. Zbigniew Suchecki
6. Piotr Dziatkowiak
7. Daniel Pytel
8. Anders Andersen
R1. Łukasz Jankowski

Początek: godz. 16
Bilety w cenie 8 zł, program ? 3 zł

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×