Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Świetne wieści z Tarnowa. Stadion w końcu ma być wyremontowany

Temat modernizacji stadionu w Tarnowie ciągnie się od wielu lat. Saga wkrótce ma jednak znaleźć swój koniec. W projekcie budżetu miasta znalazły się pieniądze na remont obiektu.
Dawid Borek
Dawid Borek
tor w Tarnowie Materiały prasowe / Michał Krupa / Na zdjęciu: tor w Tarnowie

51 mln zł - taka kwota na modernizację Stadionu Miejskiego pojawiła się w projekcie budżetu Tarnowa na 2021 rok, przedstawionego przez prezydenta Romana Ciepielę.

- Radni zapewniają mnie, że zagłosują za tym, żeby te pieniądze faktycznie były - mówi dla polskizuzel.pl Grzegorz Habel, dyrektor marketingu w Unii Tarnów. Raduje się, że prezydent jest mocno zaangażowany w temat modernizacji stadionu, sam zabiega o dofinansowanie inwestycji w ministerstwie i sejmiku województwa małopolskiego.

Habel podkreśla, że wystarczy zaakceptowanie projektu budżetu miasta na 2021 rok, by na domowym obiekcie Unii mogły ruszyć prace.

- Jak będą pieniądze, to prace mogą się rozpocząć, gdy tylko pogoda na to pozwoli. Modernizacja będzie przebiegać etapami. Rozpocznie się na trybunie przeciwległej do prostej startowej, a potem pójdziemy dalej - opisuje Habel, dodając, że modernizacja stadionu nie będzie skutkowała wyprowadzką Unii z domowego obiektu.

To kapitalna informacja dla Unii Tarnów i jej kibiców. Z wyremontowanym już obiektem Jaskółki będą mogły jeździć w PGE Ekstralidze, na co nie pozwala obecny stan infrastrukturalny stadionu.

Zobacz też:
Żużel. Oceniamy siłę drużyn. Mocny i wyrównany skład Unii Tarnów, z wielką niewiadomą na pozycji U24
Żużel. Spór o hit transferowy w eWinner 1. Lidze. Kułakow czy Iversen? Eksperci mówią, kto wydał najlepiej pieniądze

ZOBACZ WIDEO Żużel. PGE Ekstraliga 2020: jak przygotować sprzęgło

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (9)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×