Żużel. Ogromne prace w Rzeszowie. Skorzystają nie tylko żużlowcy

Stadion Miejski w Rzeszowie zamienił się w wielki plac budowy. Zakres prac jest ogromny. - Całkowity koszt prowadzonych inwestycji to prawie 12 milionów złotych - mówi dla Nowiny24.pl Stanisław Sienko, zastępca prezydenta Rzeszowa.

Dawid Borek
Dawid Borek
stadion w Rzeszowie WP SportoweFakty / Marcin Inglot / Na zdjęciu: stadion w Rzeszowie
W skład prac wchodzi m.in. wymiana murawy na podgrzewaną i instalacja nowego oświetlenia. To finalnie będzie służyło nie tylko piłkarzom i żużlowcom, ale też miastu przy okazji imprez kulturalnych. Będzie bowiem możliwość sterowania światłem z nowych jupiterów.

- Jeżeli będą zawody żużlowe, to oświetlony będzie tor, a jeżeli będą grali piłkarze to murawa boiska, a jak będzie się odbywać impreza kulturalna, koncert, to można będzie zastosować jeszcze inną regulację światła - opisuje dla Nowiny24.pl Stanisław Sienko, zastępca prezydenta Rzeszowa.

Przebudowie ulegnie też tor żużlowy. Tam prace remontowe dotyczyć będą m.in. wybudowania nowego odwodnienia oraz innych elementów wymaganych dla organizacji i zawodów ligowych, i międzynarodowych. Projekt konsultowany był z Polskim Związkiem Motorowym, został przez niego zaakceptowany, dzięki czemu będzie spełniał wymogi rozgrywania na rzeszowskim stadionie meczów PGE Ekstraligi.

Zastępca prezydenta Rzeszowa zdradza też, że żużlowcy Stali na sezon 2021 otrzymają taką samą dotację z miasta, jak w tym roku.

Zobacz też:
RzTŻ w liczbach. Rzeszowianie rekordzistami w kilku kategoriach
Żużel. To były najlepsze mecze sezonu 2020 w Polsce. Emocji z wielkim ściganiem nie brakowało w żadnej z lig

ZOBACZ WIDEO Żużel. PGE Ekstraliga 2020: "giętki Duzers" - żużlowa nauka jazdy


Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×