Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Historia Memoriału Edwarda Jancarza: część druga

W piątek przedstawiliśmy historię pierwszych sześciu edycji memoriału Edwarda Jancarza, czas na drugą część. W 1998 roku po raz pierwszy na podium w turnieju poświęconym pamięci Edwarda Jancarza stanął Tomasz Gollob.
 Redakcja
Redakcja

Najlepszy polski żużlowiec powtórzył ten sukces rok później, ale w kolejnych memoriałach znów dominowali obcokrajowcy. Dwa ostatnie turnieje należały do Jasona Crumpa. O tym czy uwielbiany przez gorzowską publiczność Australijczyk znów stanie na najwyższym stopniu podium przekonamy się w niedzielny wieczór.

Obsada siódmego memoriału była imponująca. Niemal wszystkie wyścigi dostarczyły kibicom niezapomnianych emocji. Turniej drugi raz z rzędu wygrał Tomasz Gollob, wyprzedzając Roberta Sawinę i Hansa Nielsena. Kolejny już raz kibice mogli obejrzeć zawody oldboyów, w których triumfował Bernard Jąder.

Ósmy memoriał zakończył się zwycięstwem Rune Holty, który był jedynym uczestnikiem cyklu Grand Prix startującym w zawodach poświęconych Edwardowi Jancarzowi. W finale Norweg zdecydowanie wygrał start i przez cztery okrążenia pewnie przewodził stawce. Drugie miejsce zajął Andreas Jonsson, a na najniższym stopniu podium stanął Robert Sawina.

Aż cztery lata kibice musieli czekać na kolejny memoriałowy turniej. Triumfator poprzedniej edycji był na najlepszej drodze do powtórzenia wyniku sprzed roku. Rune Holta z kompletem punktów znalazł się w finale, ale w ostatnim wyścigi musiał uznać wyższość Jasona Crumpa. Trzecie miejsce zajął Leigh Adams.

Dziesiąty, jubileuszowy memoriał był jedną z imprez towarzyszących obchodom 750-lecia miasta Gorzowa i 60-lecia klubu Stal Gorzów. Na liście startowej turnieju znaleźli się najlepsi zawodnicy świata. Wydawało się, że nikt nie odbierze zwycięstwa świetnie spisującemu się tego dnia Leigh Adamsowi. W finale oprócz lidera leszczyńskiej Unii znalazł się także Chris Harris, Jason Crump i Andreas Jonsson. Popularny "Adrenalina" wjechał w taśmę, a w powtórce Harris do końca walczył o zwycięstwo z Crumpem. Linię mety pierwszy minął Australijczyk, za jego plecami przyjechał Harris, a trzecie miejsce przypadło Leigh Adamsowi.

Ostatni memoriał Edwarda Jancarza przyniósł trzecie już z rzędu zwycięstwo Jasona Crumpa. "Crumpie" nie miał jednak tego dnia łatwego zadania. Podczas serii pięciu startów dwukrotnie musiał uznać wyższość rywali. W ostatnim biegu ostatecznie wyprzedził jednak niepokonanego tego dnia Nickiego Pedersena, Krzysztofa Kasprzaka i reprezentanta gospodarzy - Tomasza Golloba.

7. memoriał - 19 czerwca 1999 r.
1. Tomasz Gollob 13+3
2. Robert Sawina 11+2
3. Hans Nielsen 13+1

8. memoriał - 15 lipca 2001 r.
1. Rune Holta 13+3
2. Andreas Jonsson 10+2
3. Robert Sawina 10+1

9. memoriał - 4 czerwca 2005 r.
1. Jason Crump 11+3
2. Rune Holta 15+2
3. Leigh Adams 12+1

10. memoriał – 16 czerwca 2007 r.
1. Jason Crump 11+3
2. Chris Harris 11+2
3. Leigh Adams 14+ 1

11. memoriał - 21 czerwca 2008 r.
1. Jason Crump 13+3
2. Nicki Pedersen 15+2
3. Krzysztof Kasprzak 11+3

Ceny biletów na PGE Speedway Cup 2009 – XII Memoriał Edwarda Jancarza:
30 zł (normalny) i 20 zł (ulgowy) na trybunę wysoką oraz
20 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy) na trybunę niską.

Zawody odbędą się w Gorzowie 9 sierpnia o godzinie 19.

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (9):

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×