Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Nowy junior w Falubazie Zielona Góra. Wypożyczenie ze Startu Gniezno

Kacper Grzelak, wychowanek Startu Gniezno, będzie kontynuował swoją karierę w Falubazie Zielona Góra. Do klubu trafił na zasadzie wypożyczenia.
Dawid Borek
Dawid Borek
Wojciech Domagała i Kacper Grzelak Materiały prasowe / Falubaz Zielona Góra / Na zdjęciu: Wojciech Domagała i Kacper Grzelak

- Szukałem klubu, który zagwarantuje mi dużą możliwość jazdy, a przy okazji dalszy rozwój. Tak się złożyło, że działacze z Zielonej Góry poszukiwali zawodnika, który uzupełni skład chociażby pod kątem zawodów młodzieżowych. Chcę w sezonie 2021 zacząć regularnie punktować na dobrym poziomie w młodzieżówkach, rozwijać się i stawać coraz lepszym zawodnikiem - mówi Kacper Grzelak, cytowany przez Falubaz.com.

19-letni wychowanek Startu Gniezno nie ma jeszcze ligowego doświadczenia. Do tej pory startował wyłącznie w zawodach młodzieżowych, taki też plan ma na niego Falubaz Zielona Góra. Grzelak uzupełnił formację juniorską, dołączając do Jakuba Osyczki, Fabiana Ragusa i Nilea Tuffta.

- W sezonie 2021 chcemy mieć formację młodzieżową, która będzie funkcjonowała w pełnym zakresie. Kacper zgłosił się do nas i zadeklarował chęć jazdy w Zielonej Górze, a my nie widzieliśmy żadnych przeciwwskazań, aby tak się stało - podkreśla Wojciech Domagała, prezes zielonogórskiego klubu.

ZOBACZ WIDEO Żużel. PGE Ekstraliga 2020: jak przygotować sprzęgło

- To jeszcze młody zawodnik. Chcemy, żeby był w pełni zaangażowany w rozgrywki o Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów. Jeśli chodzi o konkretne cele i miejsce tego zawodnika w naszym zespole, to już decyzja trenera Piotra Żyto - stwierdza.

Kacper Grzelak trafił do Falubazu Zielona Góra na zasadzie rocznego wypożyczenia ze Startu Gniezno. Niewykluczone jednak, że jego przygoda z zielonogórskim klubem potrwa dłużej niż jeden sezon.

- Kilka razy oglądałem go w zeszłym sezonie. Widać u niego braki wynikające ze zbyt małej ilości jazdy. Od nas dostanie dwa kompletne motocykle i myślę, że ta współpraca zaowocuje dobrymi wynikami w zawodach młodzieżowych. Nie wykluczam jednak tego, że Kacper wystrzeli i zrobi niespodziankę - zaznacza Żyto.

Zobacz też:
Żużel. Unikatowa szansa dla kibiców Falubazu. Mogą zaprojektować treningowy plastron
Żużel. RM Solar Falubaz zaplanował sparingi. Formę drużyny sprawdzą silni rywale

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (9):
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×