Żużel. Szymon Woźniak o planach na najbliższy sezon, nowych przepisach i o tym, czy wróci do Polonii

WP SportoweFakty / Anna Kłopocka. / Na zdjęciu: Szymon Woźniak.
WP SportoweFakty / Anna Kłopocka. / Na zdjęciu: Szymon Woźniak.

Moje Bermudy Stal Gorzów zorganizowała wideo czat z Szymonem Woźniakiem. Zawodnik gorzowskiego klubu odpowiedział na pytania dotyczące m.in. przygotowań do sezonu, nowych przepisów, a także potencjalnego powrotu do Polonii Bydgoszcz.

Przerwa zimowa to ciężki okres dla samych żużlowców, ale także dla fanów dyscypliny, którzy z utęsknieniem czekają na rozpoczęcie kolejnych rozgrywek. Urozmaicić ten czas swoim fanom postanowiła Moje Bermudy Stal Gorzów, organizując wideo czat z Szymonem Woźniakiem, który przez ponad godzinę odpowiadał na pytania kibiców.

Na początku zawodnik opowiedział, jak idą mu przygotowania do zbliżającego się sezonu. - Przygotowania idą zgodnie z planem, motocykle zaczynają powstawać, ostatnie części do nas dochodzą. Sprzętowo jest tak jak miało być, silniki są zamówione, natomiast od strony fizycznej również wszystko jest na naprawdę dobrym poziomie - zaczął Szymon Woźniak.

Reprezentant Polski zdradził również, że będzie dysponować 7-8 silnikami i 5 gotowymi motocyklami, a także poinformował, że kontynuuje współpracę z Ryszardem Kowalskim. Jeden z kibiców zapytał o cele na tegoroczny sezon.

ZOBACZ WIDEO Matej Zagar gościem "Żużlowej Rozmowy". Obejrzyj cały odcinek!

- Najważniejszy cel to zakończyć sezon cało i zdrowo. Chciałbym też być podporą swojej drużyny i generalnie zacząć sezon 2021 w takim stylu, w jakim kończyłem poprzedni. Marzy mi się, aby prezentować taki poziom sportowy i utrzymywać go przez cały rok. Wtedy na pewno byłbym bardzo mocnym punktem Stali i właśnie to jest moim głównym planem - stwierdził Woźniak.

Indywidualny Mistrz Polski z 2017 roku wypowiedział się również na temat zakontraktowania przez klub Martina Vaculika. - Martin to świetny zawodnik i fajny kolega, dlatego bardzo cieszę się, że wraca do drużyny. Jest to niezwykle pozytywna postać i dopełnienie naszego zespołu, który tworzymy. Bardzo cieszę się z jego powrotu - powiedział.

Jeden z fanów zwrócił uwagę na kiepski początek minionego sezonu w wykonaniu samego zawodnika, jak i całej drużyny, pytając o przyczyny tak słabego wejścia w rozgrywki. - Złożyło się na to kilka czynników, począwszy od wprowadzenia nowych układów zapłonowych, które trochę namieszały w moim zeszycie z ustawieniami, braku możliwości trenowania, po definitywną przesiadkę na silniki nowego tunera i trudny terminarz - ocenił.

Kolejny z kibiców poszedł o krok dalej, proponując Woźniakowi zakład, wedle którego reprezentant Polski miałby zgolić się na łyso, jeżeli Stal znów przegra sześć spotkań z rzędu. - Jeśli tak się stanie, to przypomnij mi i pogadamy, choć mam nadzieję, że tak się nie stanie. Kiedyś zgoliłem włosy, gdy mecze przegrywała Polonia Bydgoszcz i jeśli dobrze pamiętam, faktycznie zaczęliśmy wygrywać, także może coś w tym jest. Na łyso wyglądam jednak bardzo słabo - mówił Woźniak, wyraźnie rozbawiony propozycją.

Nie był to jedyny moment, w którym Woźniak wspomniał o Abramczyk Polonii Bydgoszcz, bowiem padło pytanie o jego potencjalny powrót do macierzystego klubu, jeśli "Gryfy" awansują do elity. - Polonii życzę jak najlepiej. Myślę, że kibice zasługują, aby ten klub jeździł w ekstralidze, ale ewentualny awans nie jest jednoznaczny z moim przejściem do tego zespołu. Dla mnie najważniejszy jest mój rozwój, a jeśli kiedyś nasze drogi się przetną, to na pewno będę bardzo szczęśliwy - odpowiedział.

27-letni zawodnik powiedział również, co myśli o przepisie dotyczącym obowiązkowego zawodnika do 24. roku życia. - Doszliśmy do czasów, w których musimy spojrzeć na żużel bardziej przyszłościowo. W tym przepisie zastanowiłbym się jeszcze nad przypisem, aby tym zawodnikiem do 24. roku życia był Polak, bowiem to zmotywowałoby kluby do szkolenia juniorów. Musimy jednak zobaczyć, jak w ogóle będzie to wyglądać w praktyce. W każdym razie, działania mające na celu popularyzację żużla bardzo mi się podobają - ocenił.

Szymon Woźniak wypowiedział się także na popularny ostatnio temat szczepień. - Sądzę, że jest to bardzo indywidualna kwestia i każdy powinien rozważyć to sam. Nie zamierzam ani namawiać, ani odradzać. Na pewno chciałbym, aby pandemia skończyła się jak najszybciej, żeby wszystko mogło wrócić do normalności. Szczepienie wydaje się być najkrótszą drogą, aby tak się stało. Sam za bardzo się nad tym nie zastanawiam, bowiem jako sportowiec i tak będę musiał zostać zaszczepiony - mówił.

Zawodnik Moje Bermudy Stali został zapytany także o to, co sądzi o kobietach w żużlu. - Nikomu nie odbieram marzeń i każdą kobietę, która będzie rywalizować z mężczyznami będę szanować za upór. Niestety, żużel jest chyba jednym z ostatnich sportów świata, którego nie uprawiają kobiety, albo w którym kobiety rywalizują z mężczyznami. Kiedyś się nad tym zastanawiałem i nie wpadłem na żaden pomysł, czy w jakiejkolwiek innej dyscyplinie jest podobnie - powiedział Woźniak.

Reprezentant Polski zapowiedział również, że zamierza powalczyć o awans do cyklu Grand Prix, ale nie chce składać żadnych deklaracji. - Oczywiście, że o tym myślę. Nie mam jednak zamiaru składać deklaracji i głośno o tym mówić, ponieważ zawsze wolałem przemawiać swoją postawą na torze, a nie w wywiadach - podkreślił.

Zobacz także: Żużel. W latach świetności kusiły go inne kluby. On był wierny barwom Wybrzeża. Grzegorz Dzikowski kończy 62 lata

Zobacz także: Żużel. David Bellego wspomina ciężką kontuzję. Francuz mówi też o inwestycji i celach [WYWIAD]

Komentarze (14)
avatar
comboje 2
31.01.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
@GRUBY: ile dziabnales przed nabazgraniem tego dziela 0,7? 
avatar
zgryźliwy
30.01.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
A będzie jak zawsze. Przez pół sezonu będzie szukał formy. 
avatar
sprzedawca liści
30.01.2021
Zgłoś do moderacji
1
0
Odpowiedz
@GRUBY: Te wpisy na forum to w ramach etatu w klubie na zamówienie właściciela czy własna inwencja? Nie tędy droga. Spójrz np na klub z Rzeszowa ilu ma sponsorów po roku działalności i się ucz. Czytaj całość
avatar
GRUBY
30.01.2021
Zgłoś do moderacji
0
7
Odpowiedz
Posluchajcie mnie uważnie spadające liście biegi i inne wynalazki bez honoru.Tylko na tyle was stać na hejt i zawiść a co zrobiliście dla klubu w ostatnich 2,3 latach?Poza zjedzeniem kiełbachy Czytaj całość
avatar
Sebol
30.01.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
33 pozycja- średnia 1,56. Czy to jest łakomy kąsek w przyszłości dla Bydgoszczy? Doparowy jak już co najwyżej dla Emila. Mocna druga linia. 
Zgłoś nielegalne treści

Cenimy Twoją prywatność

Kliknij "AKCEPTUJĘ I PRZECHODZĘ DO SERWISU", aby wyrazić zgodę na korzystanie w Internecie z technologii automatycznego gromadzenia i wykorzystywania danych oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Wirtualną Polskę, Zaufanych Partnerów IAB (876 partnerów) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów (403 partnerów) a także udostępnienie przez nas ww. Zaufanym Partnerom przypisanych Ci identyfikatorów w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej. Możesz również podjąć decyzję w sprawie udzielenia zgody w ramach ustawień zaawansowanych.


Na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody Wirtualna Polska, Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy będą przetwarzać Twoje dane osobowe zbierane w Internecie (m.in. na serwisach partnerów e-commerce), w tym za pośrednictwem formularzy, takie jak: adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń i identyfikatory plików cookies oraz inne przypisane Ci identyfikatory i informacje o Twojej aktywności w Internecie. Dane te będą przetwarzane w celu: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostępu do nich, wykorzystywania ograniczonych danych do wyboru reklam, tworzenia profili związanych z personalizacją reklam, wykorzystania profili do wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profili z myślą o personalizacji treści, wykorzystywania profili w doborze spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, poznawaniu odbiorców dzięki statystyce lub kombinacji danych z różnych źródeł, opracowywania i ulepszania usług, wykorzystywania ograniczonych danych do wyboru treści.


W ramach funkcji i funkcji specjalnych Wirtualna Polska może podejmować następujące działania:

  1. Dopasowanie i łączenie danych z innych źródeł
  2. Łączenie różnych urządzeń
  3. Identyfikacja urządzeń na podstawie informacji przesyłanych automatycznie
  4. Aktywne skanowanie charakterystyki urządzenia do celów identyfikacji

Cele przetwarzania Twoich danych przez Zaufanych Partnerów IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów są następujące:

  1. Przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich
  2. Wykorzystywanie ograniczonych danych do wyboru reklam
  3. Tworzenie profili w celu spersonalizowanych reklam
  4. Wykorzystanie profili do wyboru spersonalizowanych reklam
  5. Tworzenie profili w celu personalizacji treści
  6. Wykorzystywanie profili w celu doboru spersonalizowanych treści
  7. Pomiar efektywności reklam
  8. Pomiar efektywności treści
  9. Rozumienie odbiorców dzięki statystyce lub kombinacji danych z różnych źródeł
  10. Rozwój i ulepszanie usług
  11. Wykorzystywanie ograniczonych danych do wyboru treści
  12. Zapewnienie bezpieczeństwa, zapobieganie oszustwom i naprawianie błędów
  13. Dostarczanie i prezentowanie reklam i treści
  14. Zapisanie decyzji dotyczących prywatności oraz informowanie o nich

W ramach funkcji i funkcji specjalnych nasi Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy mogą podejmować następujące działania:

  1. Dopasowanie i łączenie danych z innych źródeł
  2. Łączenie różnych urządzeń
  3. Identyfikacja urządzeń na podstawie informacji przesyłanych automatycznie
  4. Aktywne skanowanie charakterystyki urządzenia do celów identyfikacji

Dla podjęcia powyższych działań nasi Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy również potrzebują Twojej zgody, którą możesz udzielić poprzez kliknięcie w przycisk "AKCEPTUJĘ I PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub podjąć decyzję w sprawie udzielenia zgody w ramach ustawień zaawansowanych.


Cele przetwarzania Twoich danych bez konieczności uzyskania Twojej zgody w oparciu o uzasadniony interes Wirtualnej Polski, Zaufanych Partnerów IAB oraz możliwość sprzeciwienia się takiemu przetwarzaniu znajdziesz w ustawieniach zaawansowanych.


Cele, cele specjalne, funkcje i funkcje specjalne przetwarzania szczegółowo opisujemy w ustawieniach zaawansowanych.


Serwisy partnerów e-commerce, z których możemy przetwarzać Twoje dane osobowe na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody znajdziesz tutaj.


Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać wywołując ponownie okno z ustawieniami poprzez kliknięcie w link "Ustawienia prywatności" znajdujący się w stopce każdego serwisu.


Pamiętaj, że udzielając zgody Twoje dane będą mogły być przekazywane do naszych Zaufanych Partnerów z państw trzecich tj. z państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.


Masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przeniesienia przetwarzania danych, złożenia sprzeciwu, złożenia skargi do organu nadzorczego na zasadach określonych w polityce prywatności.


Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że pliki cookies będą umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W celu zmiany ustawień prywatności możesz kliknąć w link Ustawienia zaawansowane lub "Ustawienia prywatności" znajdujący się w stopce każdego serwisu w ramach których będziesz mógł udzielić, odwołać zgodę lub w inny sposób zarządzać swoimi wyborami. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.