Żużel. Będą drużynowe rozgrywki w Niemczech. Sześć klubów zgłosiło się do Speedway Team-Cup

Wciąż pod znakiem zapytania stoi start niemieckiej Speedway Bundesligi w 2021 roku. Mają się natomiast odbyć rozgrywki Speedway Team-Cup, w których weźmie udział przynajmniej sześć drużyn.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
zawody w ramach Speedway Team Cup WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: zawody w ramach Speedway Team Cup
Ze względu na pandemię koronawirusa, w ubiegłym sezonie nie było możliwe rozegranie żużlowej Bundesligi. Jak wiemy, w 2021 roku aż dwie niemieckie drużyny - Wolfe Wittstock, a także Trans MF Landshut Devils, wezmą udział w rozgrywkach polskiej 2. Ligi Żużlowej. Termin zgłoszeń do tegorocznej Bundesligi mija 15 marca.

Jak podaje portal speedweek.com, niezależnie od rozgrywek Bundesligi, w Niemczech odbędą się inne rozgrywki drużynowe - to Speedway Team-Cup. W ubiegłym sezonie do tych zmagań zgłosiły się MSC Cloppenburg Fighters, DMV White Tigers Diedenbergen, Black Forest Eagles Berghaupten oraz MSC Olching. Do tej czwórki, na pewno dołączą MSC Brokstedt i MC Gustrow Torros.

Sześć zespołów, które zgłosiły się do Speedway Team-Cup, jest gotowych do występów nawet przy spodziewanych ograniczeniach związanych z pandemią. Dla niemieckiego żużla i dla tych klubów ważne jest to, by po roku przerwy, móc wystąpić w jakichkolwiek rozgrywkach. Zgodnie z informacjami portalu speedweek.com, do marca możliwe jest dołączenie kolejnych drużyn do tych rozgrywek.

Zobacz także:
Foto quiz. Sprawdź, czy dopasujesz wszystkich zawodników do ich aktualnych drużyn
Bartosz Zmarzlik podobny do Nickiego Pedersena. "Wykorzysta najmniejszą okazję, by wygrać"

ZOBACZ WIDEO Żużel. Trzeba podkręcić sprzęty rolnicze podczas zawodów. Maciej Janowski tłumaczy dlaczego


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Czy organizacja Speedway Team-Cup to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×