Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Przed sezonem. Plany ROW-u. Szybki wyjazd na tor i szybki awans

Okres przygotowawczy dobiega końca, a wielkimi krokami nadchodzi start sezonu 2021. Większość zawodników już czeka na pierwszy wyjazd na tor. Nie inaczej jest w Rybniku, gdzie trener Marek Cieślak planuje treningi na początku marca.
Tomasz Chruśnik
Tomasz Chruśnik
czwartkowe prace na torze w Rybniku Facebook / KS ROW Rybnik / Na zdjęciu: czwartkowe prace na torze w Rybniku

Klub z Rybnika nie będzie miło wspominać poprzedniego sezonu. Spadek z PGE Ekstraligi z dorobkiem tylko dwóch punktów zakończył jednosezonową przygodę Rekinów w najwyższej klasie rozgrywkowej. Niekwestionowanym liderem drużyny był Robert Lambert. Kilka przebłysków miał też Kacper Woryna, ale to było zdecydowanie za mało, aby się utrzymać.

Po sezonie zadaniem priorytetowym było zatrzymanie liderów, którzy mieli pomóc w powrocie do ekstraligi. Niestety dla rybniczan, zarówno Brytyjczyk jak i wychowanek ROW-u zdecydowali się na zmianę barw klubowych, a w ich miejsce prezes klubu Krzysztof Mrozek musiał poszukać kogoś innego - równie wartościowego.

Okres transferowy w wykonaniu rybniczan był nieco nerwowy, ale jednak udany. Pozyskanie zawodników takich jak: Rune Holta, Michael Jepsen Jensen, a także zakontraktowanie trenera Marka Cieślaka pozwala realnie myśleć o realizacji celu, którym jest awans do PGE Ekstraligi. 

ZOBACZ WIDEO Żużel. Wiktor Kułakow to zawodnik na PGE Ekstraligę. Trener Apatora Toruń nie ma wątpliwości

Śniegi topnieją, a temperatura idzie w górę, więc nadchodzi czas pierwszych treningów. Od zeszłego tygodnia na rybnickim torze trwają prace związane z przygotowaniem nawierzchni do jazdy. Nowy trener ROW-u Rybnik zdecydował, by ściągnąć cały śnieg, żeby tor dostał mniej wody, niż gdyby czekać aż śnieg się roztopi. Pogoda ma sprzyjać, dzięki czemu tor będzie można zacząć suszyć i automatycznie szybciej będzie można wyjechać na tor.

Pierwotnie w planach był wspólny obóz przygotowawczy do sezonu, ale sytuacja pandemiczna mocno utrudniła takie rozwiązanie. Tym samym żużlowcy przygotowują się indywidualnie. Michael Jepsen Jensen nad formą pracuje w swojej ojczyźnie. Siergiej Łogaczow przebywa w Rosji, gdzie wykorzystuje zimowe formy przygotowania do sezonu. Ulubieniec rybnickich kibiców miał już okazję kręcić kółka, ale nie na torze żużlowym... a na lodzie.

Trener Cieślak, choć nie ma wszystkich zawodników przy sobie, to jednak jest z nimi w stałym kontakcie. Zawodnicy wiedzą z kim mają do czynienia, dlatego nie próżnują, aby być w jak najlepszej formie już u progu sezonu. Pierwszy wyjazd na tor, jeśli aura pozwoli, planowany jest na 8 marca. 

Rybniczanie pierwszy mecz ligowy odjadą 4 kwietnia. Tego dnia podejmą beniaminka drużynę Cellfast Wilki Krosno

Zobacz także: Czy w Polsce będą cztery ligi?
Zobacz także: Rozmowy o gościu w Toruniu

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (10)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×