Żużel. Mecz Północ - Południe przełożony

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / speedwayevents.pl / Na zdjęciu: mecz Północ - Południe
Materiały prasowe / speedwayevents.pl / Na zdjęciu: mecz Północ - Południe
zdjęcie autora artykułu

Zaplanowany pierwotnie na 28 marca mecz Północ vs Południe został przełożony na inny termin. Powodem sytuacja pandemiczna.

- Niebawem poinformujemy o nowym terminie tej imprezy oraz obiekcie, na którym się ona odbędzie. Wierzymy, że za kilkanaście tygodni liczba zakażeń wyraźnie spadnie, a w ślad za tym będzie możliwa organizacja meczu Północ vs Południe z bezpośrednim udziałem fanów - mówi Maciej Polny, prezes KFSport, właściciela marki Speedwayevents.pl, organizatora wydarzenia na mocy umowy z PZM.

Reaktywowane w 2019 roku, po wieloletniej przerwie, zawody służyły także wsparciu dla Fundacji Polskiego Związku Motorowego. Część przychodu z biletów trafiało właśnie na ten cel. Brak kibiców na trybunach uniemożliwia takie działanie, stąd też decyzja o przesunięciu terminu tego spotkania.

W meczu Północ - Południe biorą udział najlepsi żużlowcy z klubów eWinner 1. Ligi, przydzieleni do dwóch drużyn wedle klucza geograficznego. W sezonie 2021 zespół Północy stworzą zawodnicy Zdunek Wybrzeża Gdańsk, Abramczyk Polonii Bydgoszcz, Aforti Startu Gniezno i Orła Łódź. W ekipie Południa pojadą przedstawiciele Arged Malesa Ostrów Wielkopolski, ROW-u Rybnik, Unii Tarnów oraz Celfast Wilków Krosno.

Zobacz także:Telefony do Polonii w sprawie gości dzwonią. Jerzy Kanclerz mówi, czy pozwoli im na starty w PGE EkstralidzeRickardsson był ich twarzą. Dziś Szwecja może pomarzyć o wsparciu jakie mają polskie kluby

ZOBACZ WIDEO Żużel. Bracia Holderowie komentują zmiany regulaminowe w PGE Ekstralidze

Źródło artykułu: