Żużel. Nie może jeździć w lidze, w DMPJ pokonał wszystkich rywali. Kuriozum w 17. biegu [RELACJA]

Sześć wyścigów i sześć wygranych - Wiktor Przyjemski odjechał kapitalne zawody, a jego Abramczyk Polonia zajęła 2. miejsce w III rundzie DMPJ. Po zwycięstwo sięgnęli torunianie, którzy jedną z "trójek" zdobyli w kuriozalnych okolicznościach.

Mateusz Kozanecki
Amadeusz Szulist WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Amadeusz Szulist
Dwie drużyny wystartowały w Bydgoszczy w niepełnych zestawieniach. W ekipie gospodarzy zabrakło kontuzjowanego Mateusza Błażykowskiego, natomiast Zdunek Wybrzeże Gdańsk po prostu wpisał do programu trzech żużlowców. To sprawiło, że zespół ten nie był klasyfikowany.

Dość długo zawody przebiegały płynnie. Po raz pierwszy sędzia musiał zapalić czerwone światło dopiero w wyścigu 10., w którym upadek zanotował Seweryn Orgacki. Grudziądzanin upadł tak niefortunnie, że konieczna była wymiana elementu dmuchanej bandy, samemu zawodnikowi na szczęście nic się nie stało, choć nie kontynuował ścigania.

W większości wyścigów o kolejności decydował start i rozegranie pierwszego łuku. Swoją formą imponował Wiktor Przyjemski. Zawodnik Abramczyk Polonii Bydgoszcz w wielkim stylu pokonywał kolejnych rywali, wypracowując sobie nad nimi sporą przewagę.

Kuriozalny przebieg miał wyścig nr 17. W obsadzie pojawiło się zaledwie dwóch zawodników, przy czym Seweryn Orgacki nie wyjechał do biegu. Osamotniony Justin Stolp zanotował defekt motocykla na ostatnim okrążeniu i musiał pobiec po trzy punkty do mety.

W zawodach najlepszy był KS Toruń, dla którego po 11 punktów zdobyli Karol Żupiński i Krzysztof Lewandowski. Po 9 "oczek" dorzucili natomiast Kamil Marciniec i wspomniany wcześniej Justin Stolp. Udany występ zanotował Alan Szczotka, a zdecydowanie najskuteczniejszym zawodnikiem był Wiktor Przyjemski - zdobywca 18 punktów.