Żużel. Polonia - Ostrovia. Goście nie radzili sobie z seniorami rywali. Można wygrać mecz w trójkę [NOTY]

Ostrowianie do ostatniego biegu walczyli o zwycięstwo w Bydgoszczy, aby przegrać w końcu 44:46. Choć dorobek niektórych zawodników był całkiem niezły, to rozkład pokonanych rywali nie wyglądał już tak okazale w ich wykonaniu.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Andreas Lyager WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Andreas Lyager
Noty dla zawodników Abramczyk Polonii Bydgoszcz:

Grzegorz Zengota 2. To nie był jego dzień. W pokonanym polu udało mu się pozostawić jedynie Patricka Hansena i Jakuba Krawczyka. Z powodu problemów kadrowych Polonii dostał szansę w biegu nominowanym - nieźle wyszedł ze startu, ale po zamieszaniu na pierwszym łuku stracił sporo dystansu do rywali.

Andreas Lyager 5. Jeden z trzech bohaterów swojego zespołu. Dał świetną zmianę w biegu 11., kiedy wraz z Wadimem Tarasienką zwyciężył podwójnie. Miał szansę powtórzyć ten wyczyn tuż przed wyścigami nominowanymi, ale Rosjanin złapał defekt. Duńczyk zaliczył bardzo dobry występ.

David Bellego 5-. Zaczął nie najlepiej, ale z biegiem czasu jego jazda była coraz skuteczniejsza. Trzy pewne biegowe zwycięstwa, w tym szczególnie ważne - to z 14. biegu, po którym Abramczyk Polonia doprowadziła do remisu.

ZOBACZ WIDEO Co byłoby, gdyby Betard Sparta miała wolne miejsce w składzie i gotowy motocykl? Greg Hancock odpowiada

Damian Stalkowski bez oceny. Po raz kolejny był tylko statystą w składzie. Nie otrzymał szansy występu.

Wadim Tarasienko 6. Bohater przez duże "B". Zabrakło kilkudziesięciu metrów, żeby ukończył to spotkanie z dużym kompletem punktów. Utrata najlepszego silnika zdaje się nie miała na niego wpływu, bo po zmianie motocykla znów triumfował, choć musiał wcześniej odeprzeć ataki Nicolaia Klindta.

Hubert Gąsior 1. Trzy wyjazdy na tor - żadnego ukończonego wyścigu. Raczej nie zagrzeje miejsca w składzie, gdy do jazdy wróci Mateusz Błażykowski, a 16 lat ukończy Wiktor Przyjemski.

Nikodem Bartoch 1. Bezbarwny występ. Tylko przez moment potrafił nawiązać walkę z ostrowskimi juniorami. Podczas ostatnich rund DMPJ spisywał się lepiej.

Aleksiej Pilac 2-. 17-letni debiutant z Łotwy punktów nie zdobył, ale wypadł nieznacznie lepiej na tle Bartocha i Gąsiora. Mimo to jeszcze sporo pracy przed nim.

Noty dla zawodników Arged Malesa Ostrów:

Grzegorz Walasek 3. Jego występ to była równia pochyła. Zaczęło się nieźle, od wygranego biegu i niezłej walki zwłaszcza w trzeciej serii. W ostatnim biegu zaliczył drugie ostrzeżenie, które skutkowało wykluczeniem z biegu decydującego o losach meczu.

Oliver Berntzon 3-. U Szweda delikatnie drgnęło po nieudanym występie z Cellfast Wilkami. W Bydgoszczy z biegu na bieg był coraz szybszy. Dwa razy miał na rozkładzie Grzegorza Zengotę.

Patrick Hansen 2. Duńczyk był liderem w starciu z Wilkami, a w Bydgoszczy pojechał poniżej oczekiwań. Pokonał tylko Aleksieja Pilaca i Huberta Gąsiora, co nie stanowiło tego dnia wielkiego wyczynu.

Tomasz Gapiński 2. Sytuacja podobna jak w przypadku Hansena. Doświadczony zawodnik również zdołał zdobyć punkty jedynie na Pilacu i Gąsiorze. Jak na razie to nie jest jego sezon.

Nicolai Klindt 5. Otrząsnął się po domowej porażce na inaugurację, gdzie delikatnie mówiąc mu nie szło. Tym razem jeździł ofensywnie, co widać było zwłaszcza w ostatnim biegu. Nie odpuszczał Wadimowi Tarasience.

Sebastian Szostak 3. Pewna wygrana w biegu młodzieżowym, co na obcym, w dodatku trudnym, torze nie było rzeczą oczywistą.

Jakub Krawczyk 3-. Szybko dołączył do Sebastiana Szostaka w drugim wyścigu. Zaimponował w swoim trzecim starcie, kiedy na dystansie zdołał pokonać Nikodema Bartocha, a wyprzedzanie nie należało do najprostszych.

Kacper Grzelak bez oceny. Trzeci junior w składzie Ostrovii nie otrzymał swojej szansy.

SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - bardzo słabo

Czytaj także:
Ogromna dramaturgia w Bydgoszczy. Wadim Tarasienko bohaterem
Wypadek zawodników Orła Łódź. Są nowe informacje

Czy występ Arged Malesa Ostrów rozczarował?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×