KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Wybrzeże - Arged Malesa. Brak wyraźnych liderów. Junior z Ostrowa zrobił różnicę [NOTY]

Zdunek Wybrzeże Gdańsk zremisowało po dramatycznej końcówce z Arged Malesą Ostrów 45:45. Żaden z zawodników tego dnia nie ustrzegł się wpadek, najwięcej dla obu ekip dali Wiktor Kułakow, Krystian Pieszczek, Tomasz Gapiński i Sebastian Szostak.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Sebastian Szostak Materiały prasowe / tzostrovia / Na zdjęciu: Sebastian Szostak
Noty dla zawodników Zdunek Wybrzeża Gdańsk:

Krystian Pieszczek 4+. Na takiego Krystiana Pieszczka kibice z Gdańska czekali. Chociaż zdobywanie punktów nie przychodziło mu z dużą łatwością, był niezwykle waleczny i robił wszystko, by przywozić "trójki". Gdyby nie ostatni wyścig, jego nota z pewnością mogłaby być jeszcze wyższa.

Rasmus Jensen 3+. Co prawda dwa razy wygrywał podwójnie, jednak kolejny raz Duńczyk był nierówny. Znów przydarzyło mu się zero - w dziewiątym wyścigu, po którym Zdunek Wybrzeże mogło wyjść nawet na dziesięciopunktową przewagę. W teorii odbił to w 13. biegu, jednak w pierwszym wyścigu nominowanym znów złapała go niemoc.

Michał Gruchalski 2+. Od początku walczył i tego mu odebrać nie można, jednak mocno męczył się na torze, w efekcie przegrywając na trasie z Tomaszem Gapińskim. Później został zmieniony, jednak obudził się na dobre w 12. biegu, w którym wygrał w wielkim stylu. Może to on był brakującym elementem układanki na biegi nominowane?

Kryzys formy u Chrisa Holdera. Skąd biorą się jego problemy?

Jakub Jamróg 3-. Punktowo nie wyglądało to źle, jednak Jamróg miał olbrzymie problemy ze startami, co na gdańskim torze jest kluczowe. Zawodnik, który w wielu meczach pokazywał, że może być liderem z prawdziwego zdarzenia zawalił dwa kluczowe biegu - dziesiąty i czternasty, w których przegrywał podwójnie, m.in. z Sebastianem Szostakiem.

Wiktor Kułakow 5. Olbrzymi pechowiec. Wygrywał wszystkie wyścigi w wielkim stylu, a w 15. biegu, gdy upadł Krystian Pieszczek jechał na prowadzeniu. W powtórce po raz pierwszy przegrał od startu do mety wyglądając, jakby w jego kevlar wsadzono kogoś innego.

Piotr Gryszpiński 3. Zrobił swoje. W biegu młodzieżowców pokonał Grzelaka, a później Szostaka. Junior miał wrócić na tor później, jednak zdecydował się skrócić szybciej absencję po kontuzji.

Alan Szczotka 2+. Podobnie jak Gryszpiński, w dwóch biegach pokonał dwukrotnie młodzieżowca - dwukrotnie miało to miejsce w biegach z Kacprem Grzelakiem.

Lukas Fienhage brak oceny. Wyjechał raz na tor, do tego w drugiej fazie meczu i przyjechał ostatni. Nie sposób go ocenić.

Noty dla zawodników Arged Malesy Ostrów:

Oliver Berntzon 2. Jeden z najsłabszych ostrowskich seniorów. Pokonał jedynie Gruchalskiego, Szczotkę i Jensena, na pewno oczekiwania wobec niego są dużo wyższe.

Daniel Kaczmarek brak oceny. Nie jechał.

Grzegorz Walasek 4+. W rundzie zasadniczej miał tylko jedną "trójkę", a przed biegami nominowanymi do tego przegrał podwójnie z Kułakowem i Jensenem. Mogło się wydawać, że Arged Malesa nie ma zawodników na biegi nominowane, Walasek zostawił na nie jednak to, co miał najlepsze i wygrał w wielkim stylu, zapewniając swojej drużynie łącznie dwa punkty.

Tomasz Gapiński 5. Najskuteczniejszy zawodnik ostrowskiej drużyny. Gapiński w Gdańsku przegrał jedynie po razie z Jamrogiemi Kułakowem. Co prawda nie wyglądał nad morzem bardzo szybko, jednak potrafił wykorzystać swoje doświadczenie, szczególnie w końcowej fazie zawodów, gdy dwukrotnie wygrywał z parą rywali. To też jeden z bohaterów 15. biegu.

Nicolai Klindt 2. Jedno podwójne zwycięstwo odniósł w bardzo istotnym 10. biegu, poza tym jednak nie zdobywał punktów, w niczym nie przypominając Nicolaia Klindta z Gdańska z poprzednich sezonów. Miał też trochę pecha, gdyż w 7. biegu zdefektował mu motocykl, co jednak nie jest jego pełnym usprawiedliwieniem.

Sebastian Szostak 5. Doskonały występ juniora, do którego nie pasuje 0 punktów w 4. biegu, gdzie przyjechał za Jensenem i Gryszpińskim. Do tej pory Szostak miewał często problemy z gdańskim torem, a teraz go odczarował, wygrywając na koniec dwa biegi podwójnie.

Kacper Grzelak 1. Najsłabszy na torze. Wyjechał trzykrotnie i w tym czasie potrafił jedynie prowadzić przez kilka okrążeń z Gryszpińskim. Mecz do zapomnienia.

Patrick Hansen 4. Trudny do oceny występ. Zaczął od podwójnej przegranej, później w każdym z biegów przyjeżdżał za jednym z gdańszczan i do biegów nominowanych miał na swoim rozkładzie tylko jednego seniora, a przegrał m.in. nieoczekiwanie z mającym od początku problemy Michałem Gruchalskim. W 14. wyścigu zrobił jednak to, co do niego należało i pokonał parę Jensen-Jamróg.

SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - bardzo słabo

Czytaj także: 
Dramat gdańszczan, pokaz siły ostrowian w biegach nominowanych
Motor pokonał mistrzów Polski

Czy postawa Sebastiana Szostaka była kluczowa do remisu Arged Malesy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (1)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×