KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Dwóch zawodników nie powalczy o mistrzostwo świata juniorów. Wszystko przez pandemię

Sezon 2021 wygląda już bardziej normalnie niż poprzedni. Z powodu pandemii koronawirusa nadal obowiązują jednak ograniczenia, które uniemożliwiają niektórym zawodnikom występy w konkretnych zawodach.
Stanisław Wrona
Stanisław Wrona
Tom Brennan WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Tom Brennan

Tak jest i w przypadku jednej z rund kwalifikacyjnych do Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów. Na najbliższy weekend zaplanowano dwie, które mają się odbyć w łotewskim Daugavpils i niemieckim Güstrow. Z powodu obostrzeń związanych z przekraczaniem granic, w tej drugiej nie będą mogli wystąpić dwaj zgłoszeni wcześniej zawodnicy.

Mowa tutaj o reprezentantach Wielkiej Brytanii, a dokładniej o Tomie Brennanie i Drew Kempie. Wjeżdżając do Niemiec musieliby oni poddać się 10-dniowej kwarantannie, ponieważ przepis ten dotyczy tych, którzy nie są obywatelami Unii Europejskiej. Tym samym żaden z Brytyjczyków nie otrzyma szansy awansu do cyklu finałów Indywidualnych Mistrzostw Świata Juniorów na torze.

Jedyną "furtką" będzie zatem jedna z trzech "dzikich kart", przyznawanych przez FIM, po konsultacjach z organizatorami serii. Nie wiadomo jednak jak będzie wyglądała sytuacja epidemiczna jesienią, a jeden z turniejów finałowych zaplanowano na wrzesień w niemieckim Stralsund. Miejsce wspomnianych zawodników w rundzie kwalifikacyjnej zajmą Jonas Seifert-Salk i Szwed Anton Karlsson, o czym informują działacze z MC Güstrow w swoich mediach społecznościowych.

Dodatkowo kibice otrzymają w najbliższych dniach możliwość zakupu biletów stacjonarnie w klubie - zarówno na wspomnianą rundę kwalifikacyjną IMŚJ, jak i na 2. finał Indywidualnych Mistrzostw Europy SEC, zaplanowany na 26 czerwca. Zmniejszono również nieco obostrzenia pandemiczne. Testy nie będą już wymagane wobec dzieci powyżej lat sześciu, a tylko tych, które mają więcej niż 12. Zakładanie masek jest natomiast konieczne tam, gdzie wystąpi ryzyko gromadzenia się kibiców, jak np. wejścia na stadion lub stoiska gastronomiczne.

Czytaj także:
Zaskoczenie w Danii? Leon Madsen związał się z nowym-starym klubem
Zmiany w terminarzu PGE Ekstraligi. Cztery mecze z nowymi datami

ZOBACZ WIDEO Zmiana, która przyniosła efekt. Bartosz Smektała o tym co pomogło mu poprawić wyniki

Czy sądzisz, że któryś z Brytyjczyków powinien otrzymać "dziką kartę" na finały IMŚJ?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×