Żużel. Mikkel Michelsen po wywalczeniu awansu do Grand Prix: Nigdy nie byłem mocniejszy

WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Mikkel Michelsen wraz ze swoim teamem cieszą się z mistrzostwa Europy i awansu do cyklu Grand Prix 2022
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Mikkel Michelsen wraz ze swoim teamem cieszą się z mistrzostwa Europy i awansu do cyklu Grand Prix 2022

10 lipca Mikkel Michelsen został tegorocznym Indywidualnym Mistrzem Europy. Duńczyk przyznaje, że ogromną satysfakcję sprawił mu fakt, że sprawę awansu do cyklu Speedway Grand Prix wziął w swoje ręce i nie musiał liczyć na niczyją przychylność.

Dla tego zawodnika triumf w Speedway Euro Championship był drugim w karierze. W sezonie 2019 zwycięzcy tej serii nie promowano jednak automatycznym awansem do cyklu SGP. To zmieniło się rok później, przez co właśnie 10 lipca Michelsen został pierwszym stałym uczestnikiem zmagań o Indywidualne Mistrzostwo Świata w sezonie 2022.

Duńczyk rywalizował w pełnym cyklu SGP w ubiegłym roku z pozycji drugiego rezerwowego, kiedy to karierę zakończył Greg Hancock, a z powodu kontuzji nie mógł w nim startować Martin Smolinski. Jeden z liderów Motoru Lublin wtedy dowiedział się, że zajmie miejsce wśród najlepszych zawodników świata niewiele ponad tydzień przed pierwszą rundą. Teraz jest zatem zachwycony tym, że przypieczętował swój awans tak wcześnie i ma bardzo dużo czasu na odpowiednie przygotowania.

- Dobrze jest mieć swoją przyszłość pod kontrolą i móc przygotować się na to, co nadejdzie w przyszłym roku. Zdobycie mistrzostwa Europy było moim celem, jednak najważniejszą sprawą było zajęcie miejsca w Grand Prix. Triumf w całej serii w Rybniku, moim "domowym" mieście w Polsce, na oczach moich przyjaciół i sponsorów, był czymś niesamowitym. Bycie dwukrotnym mistrzem jest z pewnością wyjątkowe. Całkiem fajne jest też to, że zrównałem się przez to w statystykach z Emilem Sajfutdinowem, który także triumfował dwa razy - mówi Mikkel Michelsen, dla speedwaygp.com.

ZOBACZ WIDEO To pięta achillesowa cyklu Grand Prix. Potrzeba reformy!

Spore zmiany niekiedy szkodzą, zamiast pomagać

Oprócz wspomnianej dwójki jeszcze Słoweniec Matej Žagar ma na koncie dwa tytuły mistrza Europy, jednak on wywalczył je przed "erą" cyklu SEC. Duńczykowi nie jest obce ściganie się na najwyższym poziomie - jest gwiazdą w Motorze Lublin w PGE Ekstralidze i odgrywa kluczową rolę w walce o udział tego zespołu w fazie play-off w tym sezonie.

To powinno upewnić go w tym, że jest gotowy do powrotu do SGP. Michelsen jest dodatkowo zdeterminowany, aby nie dokonywać wielu zmian przed swoim drugim sezonem rywalizacji z najlepszymi zawodnikami świata.

- Uważam, że nie muszę zmieniać zbyt wielu rzeczy. Mentalnie jestem we właściwym miejscu - prawdopodobnie najlepszym do tej pory w całym moim życiu. Nigdy nie byłem mocniejszy, zarówno psychicznie, jak i fizycznie, dodatkowo jestem w odpowiedniej kondycji. Treningi sprawiają mi taką samą przyjemność, jak ściganie się na motocyklu. Wszystko przebiega dobrze, dlatego nie potrzebuję żadnych "wstrząsów". Musimy traktować Grand Prix tak samo, jak wszystko inne. Jeśli zacząłbym robić inaczej, wynik również mógłby być inny - podkreśla dwukrotny mistrz Europy.

Za jego sukcesem stoi wiele osób. Niektórzy już odeszli

Wiadomo, że za dużymi sukcesami przeważnie stoi zespół odpowiednio dopasowanych do siebie ludzi. Nie inaczej jest w przypadku Michelsena.

- Jeśli chodzi o mój zespół, mam wokół siebie właściwych ludzi. W tym roku pracowaliśmy bardzo ciężko, aby wszystko dopracować trochę lepiej i być bardziej profesjonalnym i zorganizowanym. Ta część jest pod kontrolą. Moi mechanicy Krzysztof Momot i Mateusz Liszka oraz mój menedżer Marcin Momot spisują się świetnie. Mój tuner Flemming Graversen w tym roku wykonał niesamowitą robotę i nie jestem w stanie wystarczająco mu podziękować. Wszystko jest na właściwym miejscu. Oczywiście nigdy nie możesz mieć zbyt wielu sponsorów, zwłaszcza w Grand Prix. Wiąże się to z ogromnymi kosztami i wieloma podróżami. Nie zaszkodziłoby mi zatem kilku nowych sponsorów. Jestem wdzięczny za to, co mam w tej chwili, wiem jednak, że mój budżet na przyszły rok musi być nieco większy - podkreśla.

Michelsen pochwalił tych, którzy pomogli mu w jego dotarciu do najważniejszej rywalizacji w speedwayu, czyli zmagań o mistrzostwo świata.

- Mój tata Ole zasłużył na wielkie podziękowanie z mojej strony. Bez jego determinacji i tego, jak mnie naciskał, gdy byłem młody, nie byłbym teraz tu, gdzie jestem. Muszę również wspomnieć o moim wujku Nielsie Nielsenie, który niestety zmarł w roku 2011. On był moim najlepszym przyjacielem i zawsze jest ze mną. Chcę podziękować także mojemu teamowi. To, co widzicie na torze, to jedno, nie dostrzegacie jednak całej pracy, wykonanej "za kulisami". Dziękuję również moim sponsorom za umożliwienie mi tego wszystkiego.

Duńczyk miał okres gorszej formy, gdy dostał szansę w cyklu SGP w roku 2020 i nie ukrywał, że niemal go to zniechęciło. Teraz jest jednak przekonany, że to jego czas. - W ubiegłym roku czułem się gotowy, jednak gdy otrzymałem szansę, wiedzieliśmy, że to było mylne wrażenie. Sprzętowo nie byliśmy do tego odpowiednio przygotowani. Chcę jednak być w tym miejscu. Sądzę, że teraz jest mój czas, aby sprawdzić się z "dużymi chłopcami". Czuję się do tego przygotowany. Oczywiście nadchodzi długa zima i muszę włożyć w to wszystko sporo pracy i organizacji. Ogólnie jestem jednak na to gotowy - zakończył pierwszy stały uczestnik cyklu SGP 2022, Mikkel Michelsen.

Czytaj także:
Świdnicki Show w Ostrowie. Częstochowianin efektownie odrobił straty do rywali
W Rosji ogłoszono walkower. Drużyna zakończy sezon z ujemnym dorobkiem punktowym?

Komentarze (4)
avatar
Kacper.U.L
22.07.2021
Zgłoś do moderacji
0
0
Odpowiedz
O qwa.Jeśli jest taki mocny to Emil Dziengi Emil jednak zostaje w Hybrydzie.Przywiązał się do Byków jak grzebień do łysego ja prdl.A,co do Michelsena to nie wytłumaczalnym błędem dla wszystkich Czytaj całość
avatar
Oskar Zdeb
22.07.2021
Zgłoś do moderacji
0
2
Odpowiedz
Jeden z lepszych technicznie jeżdżących zawodników 
avatar
TomekM79
22.07.2021
Zgłoś do moderacji
0
2
Odpowiedz
Jak uspokoi głowę przed GP i podejdzie do tego bez takich nerwów to ma szanse w 6tce się zmieścić. Jak będzie nerwowe szarpał to nic dobrego nie pojedzie. 
avatar
Costnero
22.07.2021
Zgłoś do moderacji
1
2
Odpowiedz
No Mikkel, czas najwyższy coś tam namieszać a nie tylko statystować jak w zeszłym roku. Trzymam kciuki za młodą krew! 
Zgłoś nielegalne treści

Cenimy Twoją prywatność

Kliknij "AKCEPTUJĘ I PRZECHODZĘ DO SERWISU", aby wyrazić zgodę na korzystanie w Internecie z technologii automatycznego gromadzenia i wykorzystywania danych oraz na przetwarzanie Twoich danych osobowych przez Wirtualną Polskę, Zaufanych Partnerów IAB (878 partnerów) oraz pozostałych Zaufanych Partnerów (404 partnerów) a także udostępnienie przez nas ww. Zaufanym Partnerom przypisanych Ci identyfikatorów w celach marketingowych (w tym do zautomatyzowanego dopasowania reklam do Twoich zainteresowań i mierzenia ich skuteczności) i pozostałych, które wskazujemy poniżej. Możesz również podjąć decyzję w sprawie udzielenia zgody w ramach ustawień zaawansowanych.


Na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody Wirtualna Polska, Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy będą przetwarzać Twoje dane osobowe zbierane w Internecie (m.in. na serwisach partnerów e-commerce), w tym za pośrednictwem formularzy, takie jak: adresy IP, identyfikatory Twoich urządzeń i identyfikatory plików cookies oraz inne przypisane Ci identyfikatory i informacje o Twojej aktywności w Internecie. Dane te będą przetwarzane w celu: przechowywania informacji na urządzeniu lub dostępu do nich, wykorzystywania ograniczonych danych do wyboru reklam, tworzenia profili związanych z personalizacją reklam, wykorzystania profili do wyboru spersonalizowanych reklam, tworzenia profili z myślą o personalizacji treści, wykorzystywania profili w doborze spersonalizowanych treści, pomiaru wydajności reklam, pomiaru wydajności treści, poznawaniu odbiorców dzięki statystyce lub kombinacji danych z różnych źródeł, opracowywania i ulepszania usług, wykorzystywania ograniczonych danych do wyboru treści.


W ramach funkcji i funkcji specjalnych Wirtualna Polska może podejmować następujące działania:

  1. Dopasowanie i łączenie danych z innych źródeł
  2. Łączenie różnych urządzeń
  3. Identyfikacja urządzeń na podstawie informacji przesyłanych automatycznie
  4. Aktywne skanowanie charakterystyki urządzenia do celów identyfikacji

Cele przetwarzania Twoich danych przez Zaufanych Partnerów IAB oraz pozostałych Zaufanych Partnerów są następujące:

  1. Przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich
  2. Wykorzystywanie ograniczonych danych do wyboru reklam
  3. Tworzenie profili w celu spersonalizowanych reklam
  4. Wykorzystanie profili do wyboru spersonalizowanych reklam
  5. Tworzenie profili w celu personalizacji treści
  6. Wykorzystywanie profili w celu doboru spersonalizowanych treści
  7. Pomiar efektywności reklam
  8. Pomiar efektywności treści
  9. Rozumienie odbiorców dzięki statystyce lub kombinacji danych z różnych źródeł
  10. Rozwój i ulepszanie usług
  11. Wykorzystywanie ograniczonych danych do wyboru treści
  12. Zapewnienie bezpieczeństwa, zapobieganie oszustwom i naprawianie błędów
  13. Dostarczanie i prezentowanie reklam i treści
  14. Zapisanie decyzji dotyczących prywatności oraz informowanie o nich

W ramach funkcji i funkcji specjalnych nasi Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy mogą podejmować następujące działania:

  1. Dopasowanie i łączenie danych z innych źródeł
  2. Łączenie różnych urządzeń
  3. Identyfikacja urządzeń na podstawie informacji przesyłanych automatycznie
  4. Aktywne skanowanie charakterystyki urządzenia do celów identyfikacji

Dla podjęcia powyższych działań nasi Zaufani Partnerzy IAB oraz pozostali Zaufani Partnerzy również potrzebują Twojej zgody, którą możesz udzielić poprzez kliknięcie w przycisk "AKCEPTUJĘ I PRZECHODZĘ DO SERWISU" lub podjąć decyzję w sprawie udzielenia zgody w ramach ustawień zaawansowanych.


Cele przetwarzania Twoich danych bez konieczności uzyskania Twojej zgody w oparciu o uzasadniony interes Wirtualnej Polski, Zaufanych Partnerów IAB oraz możliwość sprzeciwienia się takiemu przetwarzaniu znajdziesz w ustawieniach zaawansowanych.


Cele, cele specjalne, funkcje i funkcje specjalne przetwarzania szczegółowo opisujemy w ustawieniach zaawansowanych.


Serwisy partnerów e-commerce, z których możemy przetwarzać Twoje dane osobowe na podstawie udzielonej przez Ciebie zgody znajdziesz tutaj.


Zgoda jest dobrowolna i możesz ją w dowolnym momencie wycofać wywołując ponownie okno z ustawieniami poprzez kliknięcie w link "Ustawienia prywatności" znajdujący się w stopce każdego serwisu.


Pamiętaj, że udzielając zgody Twoje dane będą mogły być przekazywane do naszych Zaufanych Partnerów z państw trzecich tj. z państw spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego.


Masz prawo żądania dostępu, sprostowania, usunięcia, ograniczenia, przeniesienia przetwarzania danych, złożenia sprzeciwu, złożenia skargi do organu nadzorczego na zasadach określonych w polityce prywatności.


Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że pliki cookies będą umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. W celu zmiany ustawień prywatności możesz kliknąć w link Ustawienia zaawansowane lub "Ustawienia prywatności" znajdujący się w stopce każdego serwisu w ramach których będziesz mógł udzielić, odwołać zgodę lub w inny sposób zarządzać swoimi wyborami. Szczegółowe informacje na temat przetwarzania Twoich danych osobowych znajdziesz w polityce prywatności.