Życie Antonio Lindbaecka od samego początku nie było usłane różami. Został porzucony przez biologicznych rodziców, gdy miał około 1,5 roku. Adoptowało go szwedzkie małżeństwo.
Gdy rozpoczął przygodę z żużlem, szybko okazało się, że ma do tej dyscypliny spory talent. Potwierdził to chociażby podczas finału Drużynowego Pucharu Świata w 2004 roku.
Niestety, miał też problemy z prawem. W październiku 2007 roku po raz drugi przyłapano go na prowadzeniu samochodu pod wpływem alkoholu. Zakończył wtedy karierę, aby w kolejnym sezonie wrócić i kapitalnie spisywać się na pierwszoligowych torach w Polsce. Ścigał się m.in. dla klubów z Częstochowy, Gniezna czy Zielonej Góry.
Jego kariera żużlowa to istna sinusoida. Potrafił wygrywać turnieje Grand Prix (łącznie trzy), jak i notować koszmarne wyniki. W 2015 roku po raz trzeci złapano go na "podwójnym gazie", a rok później pojawiły się oskarżenia o gwałt - okazały się jednak nieprawdziwe.
Poprzedni sezon miał być ostatnim w jego karierze. Wydawało się, że tym razem pożegnał się z żużlem na dobre, tak się jednak nie stało. Wystąpił w kilku meczach szwedzkiej ligi, a teraz spróbuje swoich sił w... reality show.
Program "Mästarnas mästare" emitowany jest w szwedzkiej telewizji od 2009 roku. W każdym sezonie do udziału zapraszani są przedstawiciele różnych dyscyplin sportowych. W poszczególnych odcinkach próbują swoich sił w różnych konkurencjach.
Po każdym odcinku odpada jeden z uczestników, aż w obsadzie pozostaje dwójka osób, które rywalizują w finale. Wśród zwycięzców poprzednich edycji znajdują się m.in. narciarz alpejski Andre Myhrer, 143-krotny reprezentant Szwecji w piłce nożnej Thomas Ravelli czy mistrz olimpijski z Lake Placid Ingemar Stenmark.
Czytaj także:
- 20 mln złotych na szkolenie i rozgrywki U24 Ekstraliga. Znamy szczegóły!
- Thomsen mówi o frycowym w Grand Prix oraz o przyszłości w Gorzowie
ZOBACZ WIDEO Czy Hampel i Lampart mieli pretensje do Kubery?