KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Świetna wiadomość dla kibiców. Słynny klub wraca po 15 latach!

To doskonała wiadomość dla kibiców. Po 15 latach przerwy, w 2022 roku żużel wróci do Oxfordu. Miejscowe Cheetahs, to pięciokrotny mistrz Wielkiej Brytanii - ostatni tytuł klub ten zdobył w 2001 roku.

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Hans Nielsen WP SportoweFakty / Jarek Pabijan / Na zdjęciu: Hans Nielsen
W zespole Oxford Cheetachs startowało wielu doskonałych zawodników. Największą ikoną tego klubu jest Hans Nielsen, który występował w nim w latach 1984-92. Poza nim jeździli tam też m.in. Jason Crump, Marvyn Cox, Jimmy Nilsen, Brian Andersen, Greg Hancock czy Nicki Pedersen. W ekipie z Oksfordu jeździło też wielu Polaków - Sebastian Ułamek, Tomasz Bajerski, Stanisław Burza, Tomasz Piszcz, Piotr Protasiewicz i Adam Pietraszko.

Po raz ostatni żużel ligowy w tym mieście widziano w 2007 roku. Przerwa trwająca 14 lat ma dobiec końca, informują lokalne media. - Jestem przekonany, że Oxford Cheetahs powróci. Oczywiście może zdarzyć się coś nieprzewidzianego, jednak na pewno czeka nas powrót żużla. Jak stadiony będą otwarte dla publiczności, to wracamy z pierwszym spotkaniem w marcu lub w kwietniu - powiedział menedżer stadionu David Lestrade, w rozmowie z Oxford Mail.

Ośrodek wraca do ligi żużlowej i odbyły się już rozmowy z British Speedway Promoters Ltd. Plan jest taki, by promotor był zatrudniony przez klub. Żużel po raz ostatni na stadionie w Oksfordzie odbył się 26 października 2007 roku, Cheetahs wystąpiło w meczu tydzień wcześniej, 19 października podczas meczu fazy play-off Conference League ze Scunthorpe Scorpions. Przez pięć kolejnych lat odbywały się tam wyścigi psów.

Właścicielami stadionu w tym czasie było Greyhound Racing Association, którego celem była budowa osiedla w miejscu stadionu. Po długiej batalii sądowej, w 2020 roku stadion znów został zatwierdzony w planie zabudowy jako obiekt przeznaczony na cele rekreacyjne, ten status będzie się utrzymywał przez kolejne 15 lat.

Obiekt potrzebował wielu inwestycji. - Chcę bardzo podziękować wszystkim, którzy pomagali nam na stadionie w ciągu ostatnich tygodni. Entuzjastyczna grupa wolontariuszy usuwała chwasty czy zasypywali doły. To, co zostało już zrobione pokazuje pasję, z jaką mamy do czynienia ze strony fanów - dodał Lestrade.

Zobacz też:
Żużel. Kto jako piąty we Włókniarzu? Wiemy czyje akcje rosną
"Zawsze cichy, spokojny i skromny". Niestety nie ma go już z nami

ZOBACZ WIDEO Żużel. Czy GKM-owi uda się skomponować drużynę U24E?
Czy powrót żużla do Oksfordu to zaskoczenie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (7)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×