Żużel. GKM jedenastym mistrzem par w historii. Protasiewicz śrubuje rekord

Dotąd miał w dorobku dwa brązowe medale, teraz udało zdobyć się pierwszy złoty. GKM został jedenastym klubem w historii Mistrzostw Polski Par Klubowych, który sięgnął po tytuł w tym turnieju. Już siedemnasty medal zdobył Piotr Protasiewicz.

Tomasz Janiszewski
Piotr Protasiewicz (z lewej) w starciu z Włókniarzem WP SportoweFakty / Patryk Kowalski / Na zdjęciu: Piotr Protasiewicz (z lewej) w starciu z Włókniarzem
Zanim o zwycięzcach należy podkreślić fenomenalny dorobek weterana polskich torów z Zielonej Góry. Piotr Protasiewicz zdobył w piątkowy wieczór medal numer siedemnaście w swoim życiu w startach w Mistrzostwach Polski Par Klubowych. To indywidualny rekord, który trudno będzie komukolwiek pobić. W kolekcji Protasiewicza jest 5 złotych, 10 srebrnych i 2 brązowe krążki. Pierwszy raz "na pudle" stawał on w roku 1993.

ZOOleszcz DPV Logistic GKM Grudziądz po raz pierwszy w historii zdobył złoto w parowej rywalizacji. W latach 2012 (jeszcze jako GTŻ - red.) i 2017 sięgał po brązowe. Triumf na własnym torze oznacza, że grudziądzki klub został jedenastym w historii MPPK, który stanął w tych zawodach na najwyższym stopniu podium.

Srebrny Eltrox Włókniarz Częstochowa drugi raz został wicemistrzem i po raz ósmy znalazł się na podium. Brązowy Marwis.pl Falubaz Zielona Góra trzeci raz wywalczył medal z brązowego kruszcu i po raz czternasty zmieścił się w pierwszej trójce finału.

Rywalizacja w duetach odbywa się nieprzerwanie od 47 lat, choć premierowa edycja - jeszcze nieoficjalna - miała miejsce rok wcześniej. W pierwszej oficjalnej, która miała miejsce w Bydgoszczy, wygrała miejscowa para Henryk Glücklich - Stanisław Kasa. Polonia Bydgoszcz to zresztą najbardziej utytułowany klub w MPPK. Najwięcej medali zdobyła natomiast Stal Gorzów. W sumie na podium stawały kluby z osiemnastu miast.

11. GKM Grudziądz 1 - 2 3

CZYTAJ WIĘCEJ: Gwiazda PGE Ekstraligi zrezygnowała ze startu w Speedway of Nations! Na stadionie Startu odbędzie się msza. Kibice będą się modlić za Mateusza Jabłońskiego ZOBACZ WIDEO Żużel. Piotr Baron mówi o przyszłości Emila Sajfutdinowa w Fogo Unii. Te słowa nie pozostawiają żadnych złudzeń!