Żużel. Kolejne nazwiska w Wolfe, a wśród nich 45-letni weteran. Kibice pytają co z Fienhage i Dilgerem

Sternicy Wolfe Wittstock nie zwalniają tempa i budują skład na swój trzeci sezon w 2. Lidze Żużlowej. Pierwsze wieści dotyczące składu nie napawały optymizmem, a kolejne nazwiska... jeszcze bardziej budzą niepokój o ostateczną kadrę.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Mirko Wolter Materiały prasowe / Tobias Karnatz / Na zdjęciu: Mirko Wolter
Na kilka godzin przed startem okienka transferowego skład Wolfe Wittstock z informacji, które przekazuje Peter Moller, dyrektor sportowy klubu, będzie opierał się na zawodnikach, którzy nie gwarantują tak naprawdę żadnych poważnych zdobyczy punktowych.

Krajowa formacja seniorska, to między innymi Steven Mauer, Valentin Grobauer i Lukas Baumann, z kolei obcokrajowcy to Brayden McGuinness, Sam Jensen i Emil Breum.

W niedzielę Moller za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformował, że podczas sobotniego spotkania z kibicami ogłoszono przyszłoroczną kadrę na drugoligowe rozgrywki w Polsce. Do wymienionej szóstki dołączyło trzech krajowych jeźdźców. Są to: Jakob Femerling i Marlon Hegener (obaj to juniorzy) oraz 45-letni Mirko Wolter.

Na papierze skład prezentuje się więc znacznie słabiej niż ten tegoroczny. Jeden z kibiców zapytał Mollera czy jest szansa, aby w zespole został Max Dilger oraz czy aby kadrę powiększył m.in. Lukas Fienhage, który w rozmowie z WP SportoweFakty przyznał, że szuka nowego pracodawcy. W odpowiedzi przeczytał, że trwają rozmowy.

ZOBACZ WIDEO Jakub Miśkowiak: Wejdziemy do czwórki i pokażemy jacy jesteśmy silni

Czy jest szansa, aby Wolfe wzmocniło się kimś, kto mógłby znacząco podnieść poziom? Na rynku coraz mniej niewiadomych, więc i szanse maleją z każdą godziną.

Zobacz także:
Koledzy sprzed lat pojadą o awans
Frątczak nie zastąpi Cieślaka

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×