Żużel. Kolejny zawodnik w Łodzi. W tym roku został mistrzem świata

Tom Brennan jest kolejnym zawodnikiem, który znajdzie się w kadrze Orła Łódź na przyszłoroczne rozgrywki. Zwycięzca Speedway of Nations miał ważny kontrakt, ale mówiło się, że może trafić do PGE Ekstraligi.

Mateusz Kozanecki
Tom Brennan WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: Tom Brennan
Sezon 2021 był dla Toma Brennana bardzo udany. Brytyjczyk znalazł się w składzie drużyny, która sięgnęła w Manchesterze po złoty medal Speedway of Nations.

Zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia pojawił się na torze po jednym razie. W obu przypadkach zajął drugie miejsca w swoich biegach.

W lipcu wywalczył także tytuł indywidualnego mistrza Wielkiej Brytanii do lat 21. Na torze w Middlesbrough wywalczył komplet punktów, a następnie był górą w biegu finałowym, w którym pokonał Drew Kempa, Dana Gilkesa i Jordana Palina.

Brennan przed rozpoczęciem sezonu podpisał z Orłem dwuletni kontrakt. W 2021 roku nie otrzymał swojej szansy występu w lidze, ale mimo to zainteresował się nim Apator Toruń.

Ostatecznie Brytyjczyk nigdzie się nie wybiera. W niedzielę kierownictwo Orła potwierdziło, że Brennan zostaje w klubie i wypełni kontrakt.

Klub Golloba i Bońka znowu na ustach całej Polski. Może w końcu wrócić na salony!
Prezes Cellfast Wilków: Transfer Zagara groził utratą stabilności. Falubaz i Polonia ułatwili zadanie reszcie drużyn