KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Żużel. Transfery. Miało ich już nie być, a potrafili zszokować podczas okienka. Czy to da im awans?

Jeszcze kilka miesięcy temu przyszłość SpecHouse PSŻ-u Poznań stała pod znakiem zapytania. Teraz jednak przychodzi nowa jakość, a klub solidnie wzmocnił się podczas okienka transferowego. Czy będzie ich stać na walkę o awans?

Artur Babicz
Artur Babicz
Jonas Seifert-Salk WP SportoweFakty / Sandra Rejzner / Na zdjęciu: Jonas Seifert-Salk
Podsumowujemy listopadowe okienko w wykonaniu polskich klubów. Pod lupę bierzemy SpecHouse PSŻ Poznań.

***

PLUSY

Przychodzą prawdziwi liderzy. SpecHouse PSŻ Poznań podczas minionego okienka odpalił dwie transferowe bomby i ściągnął dwóch zawodników, których raczej nie można było spodziewać się na poziomie 2. Ligi Żużlowej. Mowa tutaj o Aleksandrze Łoktajewie i Kacprze Gomólskim.

Obaj, w minionym sezonie w eWinner 1. Lidze, uzyskali średnią biegopunktową powyżej 1,8, co jest wynikiem całkiem dobrym i nie powinni mieć problemów ze znalezieniem pracodawcy w tejże lidze. Jednak ekipa ze stolicy Wielkopolski dokonała małych cudów i przekonała ich do tego, aby stali się twarzami nowego projektu Skorpionów. Wydaje się, że w 2. LŻ powinni być zdecydowanymi liderami.

Wzmocnienie formacji juniorskiej. Nie jest tajemnicą, że to właśnie postawa młodzieżowców w wielu meczach może zadecydować o powodzeniu lub niepowodzeniu zespołu. Przy wyrównanych formacjach seniorskich to postawa juniorów jest kluczowa. W ubiegłym sezonie pod tym względem w Poznaniu było tragicznie.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Rafał Dobrucki kręci nosem! Poszło o zagranicznego juniora

Widać jednak, że nowy zarząd PSŻ-u zdawał sobie z tego sprawę i poczyniono odpowiednie kroki. Z Ostrowa Wielkopolskiego do Poznania na zasadzie "gości" przyszli Sebastian Szostak oraz Kacper Grzelak. Szczególnie pierwszy z nich to niezwykle interesujące nazwisko, bowiem obecnie to jeden z najbardziej perspektywicznych juniorów w kraju.

Dodatkowo w przyszłym sezonie w 2. LŻ jednym z juniorów będzie mógł być zawodnik zagraniczny. W tym przypadku również zadbano o to, aby mieć w czym wybierać. Do dyspozycji poznaniaków będą Benjamin Basso, Kevin Juhl Pedersen i Aleksandr Kajbuszew. Każdy z nich to zawodnik ze sporym potencjałem i może być solidnym wzmocnieniem Skorpionów.

MINUSY 

Niepewność przy krajowych seniorach. O jakości Kacpra Gomólskiego na poziomie 2. LŻ nie ma nawet co dyskutować. Jednakże problemy mogą wyjść w przypadku drugiego polskiego seniora. Tutaj do wyboru będzie Kevin Fajfer i Robert Chmiel. O obu trudno powiedzieć, że są pewniakami jeżeli chodzi o rywalizację na wysokim poziomie.

Robert Chmiel miał okazję występować w Poznaniu w dwóch ostatnich latach i jego forma była bardzo zmienna. W jednym meczu potrafił zdobyć komplet punktów, aby w kolejnym zdobyć ich zaledwie kilka. Ostatecznie średnia biegopunktowa na poziomie 1,51 pozycjonuje go w pozycji średniaka tej ligi, a wydaje się, iż poznaniacy mają obecnie nieco wyższe cele.

Trudno coś więcej powiedzieć również o Kevinie Fajferze. Jako junior jeździł już w Poznaniu i delikatnie mówiąc nie należał do najlepszych na swojej pozycji w lidze. Jako senior miał kilka udanych spotkań na poziomie eWinner 1. Ligi w barwach Startu Gniezno, ale ostatecznie jego macierzysty klub nie nalegał na jego pozostanie. Dopiero w SpecHouse PSŻ-ie najprawdopodobniej otrzyma prawdziwą szanse na pokazanie umiejętności.

Kadra:

Imię i nazwisko Kraj Rok urodzenia Średnia bieg. w 2021 roku
Władimir Borodulin Rosja 1992 1,000 (1. liga - niekl.)
Robert Chmiel Polska 1998 1,510
Kevin Fajfer Polska 1998 1,467 (1. liga)
Kacper Gomólski Polska 1993 1,811 (1. liga)
Aleksandr Łoktajew Ukraina 1994 1,877 (1. liga)
Jonas Seifert-Salk Dania 2000 1,881
Juniorzy:
Benjamin Basso Dania 2001 -
Kacper Grzelak (gość) Polska 2003 0,875 (1. liga - niekl.)
Aleksandr Kajbuszew Rosja 2001 1,000 (1. liga - niekl.)
Kacper Kłosok Polska 2003 0,333
Kevin Juhl Pedersen Dania 2001 -
Sebastian Szostak (gość) Polska 2003 1,597 (1. liga)

Trener: - Przychodzą: Gomólski (Rybnik), Borodulin (Łódź), Fajfer (Gniezno), Pedersen (Gdańsk), Łoktajew (Łódź), Kajbuszew (Gdańsk) Odchodzą: M.Nielsen (Ostrów), Woelbert (Rzeszów), Krcmar (Rzeszów), Skupień (Piła)

Zobacz także: Wielki talent przechodzi do Sparty
Zobacz także: Już był dogadany, ale wybrał inny klub

Jak oceniasz działania SpecHouse PSŻ-u Poznań w listopadowym okienku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (4)
 • P0ZNANIAK Zgłoś komentarz
  Przestańcie pisać o awansie bo to już staje się nudne. Po kilku latach rosnących długów i zobowiązań wobec zawodników, czyli uwzględniając ogarnięcie tego wszystkiego co poprzednicy
  Czytaj całość
  zepsuli to nasz obecny skład na przyszły rok wygląda i tak wygląda jak mistrzostwo świata. Gdybyśmy zaczynali od "zera" tj. na czysto bez długów i jakichkolwiek zobowiązań to myślę, że spokojnie stać by nas było na awans. Jak będzie w przyszłym sezonie, czas pokaże, ale najważniejsze, że za Poznański speedway wzięli się ludzie z którymi można bardzo optymistycznie patrzeć w przyszłość.
  • Feldkurat Katz Zgłoś komentarz
   Na deser Bomber.
   • Bonzo65 Zgłoś komentarz
    Kewin swoje pojedzie, prawdziwy walczak jak jego ojciec Adam to będzie jego sezon,jemu potrzeba regularnych startów, Poznań będzie zadowolony.
    • Feldkurat Katz Zgłoś komentarz
     Skład prima sort, tylko zaczynać ligę.
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×