KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel. Co będzie, jeśli Abramczyk Polonia nie awansuje? Kanclerz odpowiada Leśniakowi i proponuje zakład!

Grzegorz Leśniak w rozmowie z WP SportoweFakty powiedział, że brak awansu do PGE Ekstraligi będzie koszmarem dla Abramczyk Polonii lub Stelmetu Falubazu. Szef klubu z Bydgoszczy proponuje prezesowi Cellfast Wilków zakład.

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Na zdjęciu od lewej: Jerzy Kanclerz i Grzegorz Leśniak Materiały prasowe / Na zdjęciu od lewej: Jerzy Kanclerz i Grzegorz Leśniak
Abramczyk Polonia Bydgoszcz i Stelmet Falubaz Zielona Góra to w ocenie ekspertów główni faworyci przyszłorocznych rozgrywek eWinner 1. Ligi. W ubiegłym tygodniu Grzegorz Leśniak z Cellfast Wilków Krosno pokusił się o stwierdzenie, że dla jednej z tych drużyn przegrana walka o PGE Ekstraligę, może okazać się koszmarem.

Jerzy Kanclerz nie ukrywa, że był zdziwiony słowami prezesa klubu z Krosna. - Przede wszystkim nie powinien się martwić o bydgoski klub ani o żaden inny poza Wilkami - odparł szef Polonii.

- Pragnę uspokoić, że żadnego koszmaru w Bydgoszczy nie będzie. Działam w sporcie ponad 50 lat i wszyscy wiedzą, że finanse są dla mnie kluczowe. Prezes Leśniak niedawno chwalił się, że tematy finansowe pozamykał kilka tygodni po zakończeniu sezonu. W Polonii to zostało załatwione dwa dni po ostatnim meczu. Uregulowaliśmy wtedy płatności nie tylko wobec zawodników, ale także wszystkich podmiotów - dodaje Kanclerz.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Mocne słowa Cegielskiego. Jest odpowiedź Przewodniczącego GKSŻ

Prezes klubu z Bydgoszczy zapewnia, że Polonia poradzi sobie, nawet jeśli nie wywalczy awansu. - W sobotę i niedzielę byłem w klubie i wszystko zostało dokładnie policzone. Oczywiście, jakiś margines na poziomie 10-15 proc. jest, bo pewnych rzeczy nie możemy teraz przewidzieć. Może nas przecież mocno doświadczyć koronawirus i wtedy koniecznością stanie się jazda bez kibiców. W związku z tym ważne jest ustalenie zasad z zawodnikami, gdyby doszło do takiej sytuacji. Jeśli sezon będzie jednak normalny, to wszystko pozostanie u nas w najlepszym porządku. Zapewniam, że Polonia będzie regulować płatności na bieżąco - podkreśla Kanclerz.

Szef Abramczyk Polonii nie zgadza się z narracją, którą zaproponował prezes Cellfast Wilków. - Mówi się, że o awans będą walczyć Polonia i Falubaz i że tylko my mamy presję, a jestem przekonany, że tak naprawdę interesuje go to samo co mnie i wielu innych działaczy. Jego słowa odbieram jako kamuflaż i szczerze mówiąc pod takim podejściem się nie podpisuję. W sporcie trzeba mieć ambicje i odwagę, żeby o nich mówić. Zamiast asekurowania się, mam do prezesa propozycję. Załóżmy się po męsku, kto będzie wyżej w tabeli - Abramczyk Polonia czy Cellfast Wilki. Mam nadzieję, że podniesie rękawicę, a stawkę zakładu sobie ustalimy - tłumaczy Kanclerz.

- Wiadomo, że na końcu wszystko zweryfikuje tor i dyspozycja dnia, ale uważam, że poprzeczkę należy sobie zawieszać wysoko. Tak samo do każdego meczu będą podchodzić zawodnicy wszystkich drużyn, które wezmą udział w rozgrywkach. Asekurowanie się wiele miesięcy przed startem ligi, że Polonia i Falubaz muszą, a my nie, to dla mnie zwykłe przedszkole - podsumowuje Kanclerz.

Zobacz także:
Zmarzlik: Wygrywanie pomogło mi być gotowym na porażki

Szukamy współpracowników! Dołącz do redakcji żużlowej WP SportoweFakty! ->

Czy Abramczyk Polonia Bydgoszczy wywalczy w sezonie 2022 awans do PGE Ekstraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (79)
Zobacz więcej komentarzy (7)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×