Żużel. Ból głowy Skórnickiego. Już wiadomo, jak wyłoni nazwiska na ligę

Orzeł Łódź ma nadwyżkę w każdej formacji: seniorów, zawodników U24 i młodzieżowców. Adam Skórnicki już wie, w jaki sposób dokona selekcji na start eWinner 1. Ligi w sezonie 2022.

Dawid Borek
Dawid Borek
Adam Skórnicki WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Adam Skórnicki
Pięciu seniorów, pięciu zawodników U24, pięciu młodzieżowców - tak wygląda na ten moment kadra Orła Łódź na sezon 2022. Adama Skórnickiego czekają trudne wybory i selekcja nazwisk na mecze ligowe. Co kolejkę ktoś będzie poszkodowany, ale w takiej sytuacji personalnej innego wyjścia nie ma. Menedżer będzie mógł wybrać maksymalnie ośmiu żużlowców do składu.

Jak Adam Skórnicki dokona selekcji na pierwsze spotkania w eWinner 1. Lidze 2022? Okazuje się, że jego zawodników czeka kilka etapów weryfikujących ich formę. Orzeł nie ograniczy się wyłącznie do klasycznych sparingów. - W założeniu mamy rozegranie pięciu lub sześciu imprez sprawdzających - mówi Skórnicki dla orzel.lodz.pl.

Opisuje, że okres sparingowy jego zespół rozpocznie od spotkania kontrolnego z drugoligowcem, następnie Orzeł pojedzie dwumecz z zespołem z PGE Ekstraligi.

- Ten etap zakończymy przygotowaniami wspólnymi, czyli pojedynkiem dwóch drużyn złożonych z naszych zawodników. W tygodniu poprzedzającym inaugurację rozgrywek planujemy także zorganizować indywidualne mistrzostwa naszego klubu - opowiada Skónicki.

- Myślę, że te mecze sprawdzające pozwolą nam wyłonić drużynę, która w pierwszych meczach ligowych będzie walczyła o zwycięstwo - dodaje menedżer łódzkiej drużyny.

Nim dojdzie do sprawdzianów formy na torze, Skórnicki zabierze swoich żużlowców na zgrupowanie. Orzeł planuje tygodniowy obóz w górach.

Zobacz też:
Żużel. Od medalu w Grand Prix do angażu w 1. Lidze. Przed nim sezon prawdy
Witold Skrzydlewski: Iversen jest na życzenie trenera, a ja chciałem jeszcze Gałę. Sukcesem Orła będzie finał [WYWIAD]

ZOBACZ WIDEO Żużel. Nie poradzi sobie w PGE Ekstralidze? David Bellego odpowiada krytykom


KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×