Żużel. Troy Batchelor z trzecim kontraktem na sezon 2022. Pojedzie u boku mistrza świata

W środę dwa kluby z Premiership ogłosiły pełne składy na sezon 2022. Mowa tu o Sheffield Tigers i Peterborough Panthers, tymczasem w pozostałych ośrodkach trwa kompletowanie zestawień. Wiemy już, w którym z nich będzie startował Troy Batchelor.

Stanisław Wrona
Stanisław Wrona
Troy Batchelor WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan / Na zdjęciu: Troy Batchelor
Przypomnijmy, że w sezonie 2021 Australijczyk ten bronił barw wspomnianych wcześniej Sheffield Tigers na torach Premiership oraz zespołu Kent Kings w rozgrywkach Championship. W przyszłym roku, zarówno w najwyższej klasie rozgrywkowej na Wyspach Brytyjskich, jak i na drugim szczeblu, będzie on reprezentował nowe ośrodki. W czwartek dowiedzieliśmy się, że Troy Batchelor związał się na sezon 2022 z Ipswich Witches, o czym poinformowano na oficjalnej stronie internetowej Wiedźm.

Tym samym zawodnik ten związał się już z trzecim klubem na przyszły rok. Wcześniej podpisał on kontrakt z Unią Tarnów, która będzie startować w 2. Lidze Żużlowej w Polsce oraz z Oxford Cheetahs, którzy po latach przerwy wracają na brytyjskie tory i mają rywalizować w Championship.

W czwartek poznaliśmy również pełne, podstawowe zestawienie Ipswich Witches na sezon 2022 (kluby mogą również związać się z 8. zawodnikiem). Liderem ekipy ma być Indywidualny Mistrz Świata z roku 2017, czyli Jason Doyle. Solidnym ogniwem powinien być z kolei Danny King, który na brytyjskich torach niejednokrotnie udowadniał swoją wartość. W zespole znalazł się również reprezentant Niemiec, Erik Riss. Skład uzupełniać będą Cameron Heeps, Paul Starke i na pozycji "wschodzącej gwiazdy" - Anders Rowe. Co ciekawe z Heepsem Batchelor będzie jeździł również w drużynie z Oxford, której kapitanem ma być weteran brytyjskich torów, Scott Nicholls.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Nie zna domowego toru, ale jest przekonany, że odnajdzie się w każdych warunkach

Batchelor przyznaje, że podejmując decyzję o angażu w Wiedźmach, był już "jedną nogą" w innym klubie. Dla Australijczyka będzie to powrót do zespołu z Foxhall Stadium po 12 latach przerwy.

- Chris (Louis - menedżer zespołu, przyp. red.) wysłał mi wiadomość, że wszystko jest już załatwione, choć byłem blisko przejścia w inne miejsce, jednak ostatecznie wszystko udało się dopracować. Bycie blisko domu to coś miłego, a możliwość startowania ponownie z Jasonem będzie czymś dobrym, dodatkowo znam chyba wszystkich w zespole. To będzie zgrana drużyna i jesteśmy w stanie wspólnie coś osiągnąć. Jeździłem dla Ipswich w roku 2009, byłem zatem już wcześniej Wiedźmą. Mogę zatem powiedzieć, że jest to mój powrót - przyznaje nowy nabytek zespołu prowadzonego przez Chrisa Louisa, Troy Batchelor.

Skład Ipswich Witches na sezon 2022:
Jason Doyle (Australia)
Danny King (Wielka Brytania)
Troy Batchelor (Australia)
Erik Riss (Niemcy)
Cameron Heeps (Australia)
Paul Starke (Wielka Brytania)
Anders Rowe (Wielka Brytania)

Czytaj także:
"Kompromitujemy się jako miasto". Duże emocje wokół modernizacji stadionu
Był pierwszym takim mistrzem. Jako menadżer zdobył potrójną koronę

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy sądzisz, że Ipswich Witches wystąpią w fazie play-off rozgrywek w sezonie 2022?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×