Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Żużel. "Kompromitujemy się jako miasto". Duże emocje wokół modernizacji stadionu

Podczas ostatniej sesji rady miasta w Krośnie poruszono temat modernizacji stadionu przy ulicy Legionów 1. Okazuje się, że głównym powodem opóźnień są problemy z projektantem. O komentarz poprosiliśmy Grzegorza Leśniaka, prezesa Cellfast Wilków.

Kacper Tazbir
Kacper Tazbir
kibice Wilków Krosno WP SportoweFakty / Michał Krupa / Na zdjęciu: kibice Wilków Krosno
W minionym sezonie drużyna Cellfast Wilków Krosno była beniaminkiem eWinner 1. Ligi. Ekipa prowadzona przez Ireneusza Kwiecińskiego i Michała Finfę okazała się prawdziwą rewelacją rozgrywek, docierając aż do finału, gdzie ostatecznie przegrała z Arged Malesą Ostrów. Sukces sportowy przełożył się na rosnące zainteresowanie żużlem w Krośnie. Był to również jeden z powodów, dzięki któremu zdecydowano się na modernizację stadionu.

Przypomnijmy, że pierwszymi inwestycjami w infrastrukturę było postawienie oświetlenia (kosztującego 6 milionów złotych), wybudowanie nowej trybuny liczącej 300 miejsc na prostej przy wyjeździe z parku maszyn oraz uzbrojenie wału ziemnego wokół drugiego wirażu w ponad 700 krzesełek. Kolejnym etapem miała być budowa zadaszonej trybuny przy pierwszym wirażu o pojemności 2200 miejsc, w tym kilkunastu pozycji dla osób z niepełnosprawnościami.

Dodatkowo całość projektu zostałaby dopełniona: zapleczem sanitarnym, częścią gastronomiczną, windą, drogami dojazdowymi oraz parkingami. Sama forma budynku miałaby pełnić ochronę przed hałasem dla miejskiej starówki. Zaznaczmy, że oprócz Wilków swoje mecze przy ulicy Legionów 1 rozgrywają także piłkarze Karpat Krosno.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Nie zna domowego toru, ale jest przekonany, że odnajdzie się w każdych warunkach

Radni miasta uchwalili na powyższe cele kwotę 16 milionów złotych. Ponadto zdecydowano się na wykonanie przyłącza energetycznego dla jupiterów (około 1,5 miliona złotych). Aktualnie oświetlenie zasilane jest z tymczasowych agregatów każdorazowo sprowadzanych do Krosna na daną imprezę, co jest bardzo kosztownym rozwiązaniem dla organizatorów. Zgodnie z informacjami krosno.naszemiasto.pl całość inwestycji ma być gotowa na listopad 2022 roku, jednak do tej pory nie ogłoszono przetargu.

- Na razie nie mamy pozwolenia na budowę. Projektant zwlekał z dostarczeniem kompletu dokumentów, na podstawie których można wydać taką decyzję - cytuje słowa prezydenta Piotra Przytockiego z sesji rady miasta portal krosno.naszemiasto.pl.

- Przez opieszałość projektanta kompromitujemy się jako miasto. Od dwóch miesięcy nie możemy ogłosić przetargu, bo czegoś brakuje w dokumentacji - dodał.

O komentarz do całej sytuacji poprosiliśmy Grzegorza Leśniaka, czyli prezesa Cellfast Wilków Krosno. - Przetarg ma być ogłoszony lada dzień, a prace nad trybuną ruszą w pierwszej połowie stycznia - wyjaśnił.

- To bardzo złożona inwestycja. W bieżącym roku znacząco wzrosły ceny materiałów budowalnych, a nowa trybuna musi być półkolista z racji położenia. To wszystko potęguje proces jej wykonania. Dodatkowo zdemontowane zostaną jupitery, aby po powstaniu trybuny opierały się o jej dach. Jesteśmy w stałym kontakcie z władzami miasta. Spokojnie czekamy na start prac. Okres zimowy nie sprzyja budowie, ale liczymy, że w drugiej fazie sezonu kibice będą mogli obserwować zmagania na torze już z wysokości tej nowej trybuny przy pierwszym wirażu - podsumował Leśniak.

Przed nadchodzącą kampanią ligową Wilki w porównaniu z poprzednim sezonem przeprowadziły kilka zmian w składzie. Z drużyną pożegnał się Patryk Wojdyło, który zasilił ROW Rybnik. W jego miejsce sprowadzono Rafała Karczmarza, a dodatkowym wzmocnieniem zespołu mają być juniorzy w postaci Krzysztofa Sadurskiego i Franciszka Karczewskiego.

Zobacz także:
Krzysztof Buczkowski miał trzy opcje transferowe. Były dwa spotkania z prezesem Polonii
"To niedopuszczalne". Przemysław Termiński zabrał głos w sprawie problemów Tomasza Bajerskiego!

Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa

Kup bilet na 2023 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. Kliknij tutaj i przejdź na stronę sprzedażową! -->>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (8)
 • Całkiem Skibicowany Zgłoś komentarz
  @Piotr Biega: Ciebie pogięło, jak robić oscypki z koziego mleka? - Laik² !!!
  • Bogus C Zgłoś komentarz
   Cały ten tekst to burza w szklance wody. A tytuł to już klasyczny clickbajt
   • Piotr Biega Zgłoś komentarz
    Całkiem skibicowany,,,, jak nie umicie budować to oscypki róbcie
    • Całkiem Skibicowany Zgłoś komentarz
     Co za bzdury. W krośnie już zatwierdzono, z ramienia miasta, kwotę 17 mln. na budowę trybuny na pierwszym łuku, dającą miejsca dla ponad 2000 osób. Dzięki temu stadion w Krośnie
     Czytaj całość
     będzie spełniał warunki już nie tylko 1 LŻ, ale nawet Ekstraligi. Oczywiście pozostanie nadal problem odwodnienia (chyba już rozwiązany) i plandek, ale przecież Klub z Krosna w 2022 roku będzie występował w 1 Lidze Żużlowej i te nadzwyczajne wymogi, które wymyśliła chora Ekstraliga, są zupełnie niepotrzebne. To że do dziś nie jest znany wykonawca polega na bardzo wolnych ustaleń przetargów (to problem każdego miasta), ale nie ma to znaczenia. Czy kompromitacja polega na wymaganiach które wymyślili panowie SSS (Szymański, Sikora i Stępniewski)? W Polsce każdy stadion żużlowy ma wyglądać jak miliard dolarów i służyć nawet dla SGP, ale teraz zobaczmy jak wyglądają te obiekty SGP np, w Szwecji i innych krajach? Czy nie jest przesadą inwestować w obiekty sportu o którym właściwie nikt nie wie?
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×