Żużel. Zawodnik Orła Łódź wciąż zwycięża. W Bakersfield był bezbłędny

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Luke Becker
WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Luke Becker

Na torze w kalifornijskim Bakersfield odbyły się ostatnie w tym sezonie zawody. Po zdecydowane zwycięstwo sięgnął Luke Becker. Zawodnik Orła Łódź wywalczył komplet punktów.

Do rywalizacji w Dywizji 1 przystąpiło łącznie 12 zawodników. Zmagania składały się z trzech serii rundy zasadniczej, półfinałów oraz trzech finałów - od C do A.

Ogromną klasę pokazał Luke Becker, który w Bakersfield okazał się bezbłędny. W biegu finałowym jego wyższość uznać musieli Broc Nicol, a także bracia Max i Dillon Ruml.

Niezły występ zaliczył także wicemistrz USA juniorów Blake Borello. Wywalczył łącznie 10 punktów i zajął piątą pozycję.

Bez powodzenia tym razem ścigała się Sara Cords. Jedyna kobieta w stawce nie zdobyła punktów i została sklasyfikowana na 12. miejscu.   Punktacja: 1. Luke Becker - 15 (3,3,3,3,3) - 1. miejsce w finale A 2. Broc Nicol - 11 (3,3,1,2,2) - 2. miejsce w finale A 3. Max Ruml - 11 (3,2,3,2,1) - 3. miejsce w finale A 4. Dillon Ruml - 11 (2,3,3,3,0) - 4. miejsce w finale A — 5. Blake Borello - 10 (2,2,2,1,3) - 1. miejsce w finale B 6. Daniel Faria - 9 (2,2,2,1,2) - 2. miejsce w finale B 7. Rheten Todd - 4 (1,1,1,0,1) - 3. miejsce w finale B 8. Alex Martin - 3 (u,1,2,0,0) - 4. miejsce w finale B — 9. Eddie Castro - 4 (1,0,0,3) - 1. miejsce w finale C 10. Rees Todd - 3 (0,0,1,2) - 2. miejsce w finale C 11. Brad Sauer - 2 (0,1,0,1) - 3. miejsce w finale C 12. Sara Cords - 0 (w,0,0,0) - 4. miejsce w finale C

Bieg po biegu: 1. M. Ruml, Faria, Martin (u), Cords (w/2min) 2. Becker, Borello, Castro (t/20m), Re. Todd 3. Nicol, D. Ruml, Rh. Todd, Sauer 4. D. Ruml, M. Ruml, Martin, Castro 5. Becker, Faria, Rh. Todd, Re. Todd 6. Nicol, Borello, Sauer, Cords 7. M. Ruml, Borello, Rh. Todd, Sauer 8. Becker, Martin, Re. Todd, Cords 9. D. Ruml, Faria, Nicol, Castro

Półfinały: 10. Becker, Nicol, Faria, Rh. Todd 11. D. Ruml, M. Ruml, Borello, Martin

Finał C: 12. Castro, Re. Todd, Sauer, Cords

Finał B: 13. Borello, Faria, Rh. Todd, Martin

Finał A: 14. Becker, Nicol, M. Ruml, D. Ruml

Czy Max Ruml powinien trafić do polskiej ligi?