KokpitKibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Zimowe

Żużel według Jacka. Sparcie szacunku środowiska, a prezesowi Świącikowi większej wiary w ludzi [FELIETON]

- Sparcie życzę, by stała się takim klubem, który rodzi coraz mniej kontrowersji, a większy szacunek i uznanie w środowisku. Prezesowi Włókniarza, Michałowi Świącikowi większej wiary w ludzi - pisze w swoim felietonie Jacek Gajewski.

Jacek Gajewski
Jacek Gajewski
Michał Świącik Materiały prasowe / Na zdjęciu: Michał Świącik
"Żużel według Jacka" to cykl felietonów Jacka Gajewskiego, byłego menedżera klubu z Torunia.

***

Nadchodzi Nowy Rok. To czas składania sobie życzeń. Ja też postanowiłem z tej okazji przekazać klubom PGE Ekstraligi swoje życzenia na rok 2022. Jedne są może nieco kąśliwe, inne prowokacyjne, ale wszystkie szczere.

Zaczynamy od beniaminka, Arged Malesy Ostrów. Co można życzyć beniaminkowi? Tego, żeby utrzymał się w elicie. Poza tym ostrowskiemu klubowi życzę, by kontynuował fajną pracę z młodzieżą, by ci juniorzy zaprezentowali się jak najlepiej w przyszłym roku na torach ekstraligowych. To może być dobry prognostyk na przyszłość. Beniaminek stoi przed dużym wyzwaniem, ale mam nadzieję, że powalczy.

ZOBACZ WIDEO Kibice w Krośnie dopisują. Prezes chwali się rekordową sprzedażą karnetów

Jadąc dalej w kolejności od dołu tabeli z sezonu 2021, mamy drużynę z Grudziądza, której życzę wyjścia z kręgu niemożliwości. Od kilku lat ZOOleszcz GKM Grudziądz utrzymuje się w PGE Ekstralidze, ale nie potrafi zrobić znaczącego kroku do przodu, by walczyć o coś więcej niż tylko ligowy byt. W przyszłym roku play-offy są z udziałem sześciu drużyn, więc GKM ma o co rywalizować.

Apatorowi Toruń po tych wszystkich ruchach kadrowych życzę medalu, najlepiej złotego. Wiem, jak trudno wywalczyć to złoto. Ostatnie było w 2008 roku. Jeżeli będzie finał, tak jak w sezonie 2016, to byłby to sukces, biorąc pod uwagę ostatnie lata. Klubowi z Torunia życzę także, by więcej kibiców pojawiło się na trybunach Motoareny. Regularnie w Toruniu chodzę na mecze i widzę, że zainteresowanie nie jest takie, jak było w najlepszych, medalowych czasach. Mam nadzieję, że ten skład personalny sprawi, że więcej kibiców będzie przychodziło na mecze. Wynik sportowy i działania marketingowe powinny przyciągnąć publiczność na Motoarenę.

Eltrox Włókniarzowi Częstochowa, a przede wszystkim prezesowi tego klubu, Michałowi Świącikowi, życzę przede wszystkim większej wiary w ludzi, w ich wiedzę i umiejętności. Jeżeli zatrudnia się ludzi do wykonania określonej pracy, to trzeba im pozwolić spokojnie pracować. Wtedy klub spod Jasnej Góry może odnieść sukces.

Fogo Unii Leszno życzę spokoju i dystansu do tego, co się dzieje. W sporcie nie zawsze się wygrywa i czasami też trzeba znieść gorycz porażki. Należy umieć docenić to, co robią rywale, którzy zawsze chcą pokonać mistrza. Unia przez lata miała bardzo dobrą passę. Na koniec tego sezonu widać było dużą frustrację w klubie i wokół niego. Życzę zatem Unii dystansu i docenienia klasy rywala.

Moje Bermudy Stali Gorzów życzę, by dochowała się następcy Bartosza Zmarzlika. Dwukrotny mistrz świata ma co prawda przed sobą jeszcze wiele lat jazdy, ale fajnie byłoby, żeby w Gorzowie pojawił się ktoś, kto będzie jego godnym następcą. Klubowi i działaczom Stali życzę spokoju i dobrej zabawy. Nie takiej jednak, która budzi krytyczne zainteresowanie mediów. Nie zawsze pewnie zasłużone. O Gorzowie w tym roku nie zawsze mówiło się najlepiej, choć moim zdaniem było to szukanie dziury w całym. Działaczom Stali życzę, by nie zniechęcili się do dobrej zabawy, ale takiej, która nie będzie rodziła zbyt wielu plotek i domysłów.

Motorowi Lublin po ostatnich latach i po tym, jak w tym roku doszedł do finału, pod względem sportowym życzę, by nie było gorzej. Przyszłościowo życzę, by działacze budowali klub na solidnych fundamentach organizacyjno - finansowych, nie tylko w oparciu o pieniądze ze spółek Skarbu Państwa. Pamiętać trzeba, że polityka zmienną jest.

Na koniec życzenia dla mistrza Polski, Betard Sparty Wrocław. Jeżeli ten klub będzie nadal wygrywał, życzę mu tego, by robił to w fajnym stylu. Życzę, by stał się klubem, który rodzi coraz mniej kontrowersji, a wzbudza większy szacunek i uznanie w środowisku. Sparta zrobiła bardzo dużo, by znaleźć się w tym miejscu, w którym się znalazła w tym roku, czyli na mistrzowskim tronie. Styl wygrywania też jest ważny, dlatego życzę, by wrocławski klub budził wśród innych ośrodków, działaczy i zawodników szacunek za to, co osiąga.

Wszystkim czytelnikom życzę, by zdrowo dotrwali do sezonu, tak by jak najwięcej z nas mogło spotykać się na stadionach i oglądać fajne, ciekawe widowiska.

Jacek Gajewski

Zobacz także:
Najmłodsi zwycięzcy turniejów Grand Prix
Drabikowi, Bajerskiemu, Glebowi… Moje życzenia

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (6)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×