Żużel. Skąd Apator wziął kasę na gwiazdy? Oglądaj Magazyn PGE Ekstraligi!

Czy Apator Toruń rozbił bank, żeby zakontraktować Emila Sajfutdinowa i Patryka Dudka? Porozmawiamy o tym w naszym najnowszym Magazynie PGE Ekstraligi z Adamem Krużyńskim.

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
Emil Sajfutdinow (kask niebieski) WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Emil Sajfutdinow (kask niebieski)
Klub z Torunia jest zwycięzcą ostatniego okresu transferowego. Powrót po siedmiu latach Emila Sajfutdinowa oraz angaż Patryka Dudka do tanich ruchów jednak nie należały. O finansach Apatora porozmawiamy z Adamem Krużyńskim z rady nadzorczej klubu.

Opowie on o tym, w jaki sposób udało się spiąć budżet kontraktując światowe gwiazdy. Wszak oprócz Sajfutdinowa i Dudka w kadrze Apatora są jeszcze Jack Holder, Robert Lambert czy nowy stały uczestnik cyklu Grand Prix, Paweł Przedpełski. Będzie też o integracji zespołu i kilku innych ważnych kwestiach związanych z toruńskim klubem.

Pierwszym gościem naszego czwartkowego programu będzie jednak europoseł i ambasador cyklu SEC, Ryszard Czarnecki. Jest on również byłym prezesem wrocławskiej Sparty, a zatem tematy żużlowe nie są mu obce. Jak zareagował na mistrzostwo Sparty? Co sądzi o funkcjonowaniu klubu? Jakie ma zdanie na temat pomysłu powrotu do zagranicznych młodzieżowców na pozycjach juniorskich i propozycji zniesienia limitów finansowych? Będzie też o popularności żużla w oparciu o najnowsze badania marketingowe (czytaj więcej ->>).

ZOBACZ WIDEO Mało znany tuner wkracza do PGE Ekstraligi. "Nie odstaje od Kowalskiego"

Następnie w naszym programie przez kilka minut królować będzie nauka. Głównie o refleksie żużlowców porozmawiamy ze specjalistą, doktorem Pawłem Boguszewskim z Instytutu Biologii Doświadczalnej im. Marcelego Nenckiego PAN.

Nasz gość wytłumaczy, czy 12 setnych sekundy to odpowiedni czas reakcji dla zawodnika na starcie, opowie też o metodach treningu mającego na celu poprawienie refleksu, a także o tym, jaki wpływ na zawodnika może mieć przemęczenie. Dotyczy to zwłaszcza tych, którzy startują dzień po dniu i są podatni na duży stres (np. Grand Prix w sobotę i dzień później PGE Ekstraliga).

Oba te wydarzenia w nadchodzącym roku będą miały miejsce w Gorzowie. Jest jednak pewien problem. Stadion im. Edwarda Jancarza potrzebuje doświetlenia. Jak ostatecznie ta kwestia zostanie rozwiązana? Co z budową odwodnienia liniowego? Na te tematy wypowie się prezes Moje Bermudy Stali, Marek Grzyb. Szef klubu z Gorzowa w naszym programie odniesie się również do tego, jakie ma oczekiwania wobec Andersa Thomsena czy Patricka Hansena. Od postawy Duńczyków wiele będzie bowiem zależeć. Zapytamy też o Teneryfę i powodach rezygnacji ze zgrupowania na tej wyspie w tym roku.

Początek Magazynu PGE Ekstraligi w czwartek, 10 lutego, o godzinie 12:30. Player z transmisją będzie dostępny na WP SportoweFakty. Program poprowadzi Marcin Musiał.

Zobacz także: Po bandzie: Żużel choruje na zawodowstwo [FELIETON]

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×