Żużel. Kolejna kadra narodowa powołana. Są dwa wielkie powroty!

W piątkowe przedpołudnie SVEMO potwierdziło nazwiska zawodników, którzy w sezonie 2022 będą stanowić kadrę narodową Szwecji. Nie obyło się tu bez niespodzianek i kilku żużlowców może czuć rozczarowanie.

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski
Antonio Lindbaeck WP SportoweFakty / Adrian Skorupski / Na zdjęciu: Antonio Lindbaeck
Na razie zdecydowano się powołać trzy z czterech reprezentacji, bowiem w klasie 250cc kadrowiczów poznamy dopiero na wiosnę.

Spowodowane to jest faktem, iż do tej klasy wyścigowej przejdzie wielu nowych zawodników i to, kto dostanie powołania do mistrzostw Europy i świata zapadnie po wiosennym obozie treningowym.

Jeśli chodzi o pozostałe trzy kadry, to liczą one w sumie 27 nazwisk: 10 wśród seniorów, 8 w łączonej ekipie U23 i U21 oraz 9 wśród miniżużlowców.

W tej pierwszej, najstarszej i najbardziej doświadczonej drużynie prym nadal będzie wiódł Fredrik Lindgren. Nie zabrakło również powołań dla dwóch pozostałych medalistów mistrzostw kraju - Pontusa Aspgrena oraz Olivera Berntzona. Wracają Antonio Lindbaeck i Tomas H. Jonasson, co jest pewnego rodzaju zaskoczeniem, a dla samych zawodników dodatkową mobilizacją do cięższej pracy.

ZOBACZ WIDEO Żużlowiec z PGE Ekstraligi zaskoczył. To nie jest obecnie popularny wybór wśród zawodników

Co ciekawe, w ekipie narodowej próżno szukać m.in. szóstego w finale IM Szwecji Joela Anderssona, ósmego Ludviga Lindgrena, czy dziewiątego Mathiasa Thoernbloma. Takowe otrzymali z kolei m.in. Peter Ljung (11. miejsce) i Filip Hjelmland (13).

Pewnego rodzaju małą niespodzianką jest brak powołania dla Williama Bjoerlinga. Zawodnik ten rozpoczyna co prawda wiek seniora, jednakże w ubiegłorocznym finale do lat 21 zajął czwarte miejsce wyprzedzając m.in. Wahlqvista, Woentina, Grahna, czy Karlssona, czyli tych, którzy znaleźli uznanie w oczach selekcjonera.

Kadra seniorów:
Antonio Lindbaeck
Filip Hjelmland
Fredrik Lindgren
Jacob Thorssell
Kim Nilsson
Oliver Berntzon
Peter Ljung
Pontus Aspgren
Victor Palovaara
Tomas H. Jonasson

Kadra U23/U21/U19:
Casper Henriksson
Gustav Grahn
Ludvig Selvin
Noel Wahlqvist
Philip Hellstroem-Baengs
Alexander Woentin
Anton Karlsson
Jonatan Grahn

Kadra 85cc:
Casper Appelgren
Charlie Netz
Felix Woentin
Harry Lundahl
Isidor Westlund
Leo Klasson
Milo Sjöö
Oscar Evertsson
Rasmus Karlsson

Czytaj także:
Trener pozytywnie ocenia szkolenie w Falubazie. Na talenty trzeba będzie poczekać
Motocyklem po plaży. Udowodnił, że może trenować wszędzie

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×