Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Tenis
  • Skoki

Oni nie chcą wykluczenia Rosjan z ligi! Jeden z nich dostanie pracę w klubie

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że Polski Związek Motorowy nie potwierdzi do startu w sezonie 2022 zawodników z Rosji i Białorusi. Przeciwny takiemu działaniu jest Zygmunt Dziemba, prezes OK Bedmet Kolejarza Opole.

SM
Tauron SEC Andriej Kudriaszow (po środku) WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Tauron SEC. Andriej Kudriaszow (po środku)
Z pierwszych nieoficjalnych informacji wynika, że PZM nie wyrazi zgody na to, by zawodnicy z Rosji i Białorusi mogli startować w rozgrywkach ligowych w Polsce. Zwolennikiem takiego rozwiązania nie jest Zygmunt Dziemba, prezes drugoligowego OK Bedmet Kolejarza Opole.

- To są zawodnicy, którzy od lat mieszkają w Polsce i nie można zrzucać na nich winy za to wszystko, co się dzieje. Owszem, można ukarać reprezentację Rosji, można ich wyrzucić z rozgrywek międzynarodowych, ale nie Bogu ducha winnych zawodników, którzy przygotowywali się do sezonu. Kudriaszow nie jest winny temu, że Rosja prowadzi wojnę z Ukrainą - mówił Dziemba dla magazynzuzel.pl.

Kolejarz Opole, podobnie jak wiele innych klubów, ma w swojej kadrze reprezentanta Rosji. Mowa o Andrieju Kudriaszowie, który w listopadowym okienku transferowym podpisał dwuletni kontrakt z drugoligowcem. Co ciekawe, nawet gdyby scenariusz z wykluczeniem Rosjan z rozgrywek sprawdziłby się, to 30-letni zawodnik nie zostałby na lodzie.

ZOBACZ WIDEO Żużel. Lech Kędziora wskazał, co trzeba zmienić w częstochowskim torze

- Nawet jeśli nie będzie mógł startować, to będzie miał pracę i zatrudnienie w klubie. Znajdziemy dla niego zajęcie - komentował Dziemba.

Dodajmy, że Andriej Kudriaszow w tym roku nie zdecydował się na powrót do Rosji i aktualnie przebywa na miejscu. Zawodnik ponadto ma polskie obywatelstwo i od jakiegoś czasu stara się również o polską licencję.

Przypomnijmy, że niektóre polskie kluby podjęły już decyzję o zawieszeniu rosyjskich zawodników. Jako pierwszy na wojnę w Ukrainie zareagował Eltrox Włókniarz Częstochowa, który zawiesił Maksima Sirotkina. Następnie w ślady zespołu z PGE Ekstraligi poszli działacze Fogo Unii LesznoAbramczyk Polonii Bydgoszcz oraz Unii Tarnów.

To pokazuje, że środowisko żużlowe jest podzielone. Póki co wszyscy oczekują na decyzję, jaką w tej sprawie podejmie FIM.

Zobacz także:
Pieniądze nie były dla niego najważniejsze. Nie opuścił klubu mimo wielu problemów [WYWIAD]

Aktualne składy drużyn: PGE Ekstraliga | eWinner 1. Liga | 2. Liga Żużlowa

Kup bilet na 2023 PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. Kliknij tutaj i przejdź na stronę sprzedażową! -->>

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×