Todd Kurtz pożegnał się z żużlem. Dobry występ Tobiasza Musielaka

Jack Holder potwierdził, że na torze w Sheffield trudno go pokonać. Australijczyk był najlepszy w turnieju jubileuszowo-pożegnalnym Todda Kurtza. Podium uzupełnili jego rodacy Brady Kurtz i Sam Masters, a nieźle pojechał Tobiasz Musielak.

Mateusz Kozanecki
Jack Holder WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Jack Holder
Todd Kurtz ścigał się w Wielkiej Brytanii w latach 2010-2019. Zaliczył także jeden występ w rozgrywkach polskiej ligi - w sezonie 2019 pojechał w meczu Kolejarza Rawicz. Zdobył w nim jeden punkt w trzech startach i nie otrzymał więcej szans.

Szybko znalazł się w cieniu młodszego brata - Brady'ego. Na początku 2021 roku ogłosił zakończenie kariery, a w czwartek (24 marca) odbył się jego turniej jubileuszowy połączony z pożegnaniem z żużlem.

Zawody przeprowadzono na zasadach znanych z cyklu Grand Prix. Po rundzie zasadniczej czołowa ósemka trafiła do półfinałów, gdzie stoczyła się walka o prawo startu w biegu finałowym.

Kapitalnie w pierwszym etapie turnieju spisywał się Jason Doyle. Były indywidualny mistrz świata wywalczył komplet punktów. Pierwszej porażki doznał w półfinale, kiedy po walce na dystansie pokonał go Brady Kurtz.

Kibice byli świadkami australijskiego finału. Obsadę wyścigu stanowili wyłącznie zawodnicy z tego kraju. Po zaciętej walce upadek zanotował Jason Doyle i najskuteczniejszy do tej pory zawodnik stracił szansę na zwycięstwo. Został bowiem wykluczony z powtórki.

W drugiej odsłonie wyścigu najlepszy okazał się Jack Holder. Podium uzupełnili Brady Kurtz i Sam Masters. Nieźle w Sheffield spisał się Tobiasz Musielak. Jedyny Polak w stawce został sklasyfikowany na piątej pozycji z dorobkiem 12 punktów.

Wyniki (za: speedwayupdates.proboards.com):