Żużel. Mocni liderzy i zaskakujący Jasiński dali wygraną. W szeregach Włókniarza zawiedli niemal wszyscy [NOTY]

Moje Bermudy Stal Gorzów pokonała zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa 50:40. Gospodarzy do zwycięstwa poprowadził zdobywca kompletu punktów, Bartosz Zmarzlik. W szeregach gości przyzwoicie spisał się tylko Leon Madsen (12 pkt).

Michał Juraszek
Michał Juraszek
Wiktor Jasiński WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Na zdjęciu: Wiktor Jasiński
Noty dla zawodników Moje Bermudy Stali Gorzów:

Wiktor Jasiński 3+. Jego postawa z pewnością była pozytywnym zaskoczeniem dla kibiców Moje Bermudy Stali. Młody zawodnik zastąpił kontuzjowanego Szymona Woźniaka i śmiało można powiedzieć, że zrobił więcej, niż od niego oczekiwano. Nie ustrzegł się błędów, aczkolwiek jego występ zdecydowanie należy ocenić pozytywnie.

Anders Thomsen 5. Duńczyk potwierdził, że jego forma jest coraz lepsza. Szybki i skuteczny od początku do końca.

Martin Vaculik 5. Przez sporą część zawodów prezentował się kapitalnie, gdyż po trzech seriach był niepokonany. Przygasł w końcowej fazie spotkania, jednak mimo wszystko ma za sobą bardzo udany występ.

Patrick Hansen 1+. Nie był to dobry mecz w wykonaniu młodego Duńczyka, który kolejny raz kiepsko zaprezentował się na domowym torze. Jedyne punkty zdobył bowiem w swoim ostatnim starcie, pokonując Jonasa Jeppesena.

Bartosz Zmarzlik 6. Perfekcyjny występ. Świetny na starcie, piekielnie szybki na dystansie, a przy tym niezwykle skuteczny. Komplet punktów mówi sam za siebie.

ZOBACZ WIDEO Magazyn PGE Ekstraligi. Ślączka, Woźniak i Frątczak gośćmi Musiała

Jakub Stojanowski 1. Kolejny słaby występ juniora Stali, któremu nie udało zdobyć się jakichkolwiek punktów.

Mateusz Bartkowiak 2+. W biegu młodzieżowym pokonał Jakuba Miśkowiaka, natomiast w istotnym dla przebiegu starcia 12. wyścigu dojechał do mety przed Mateuszem Świdnickim. Był to ważny punkt, gdyż częstochowianie mieli wtedy szansę na to, by mocno zbliżyć się do gospodarzy.

Timi Salonen bez oceny. Nie startował.

Noty dla zawodników zielona-energia.com Włókniarza Częstochowa:

Leon Madsen 5-. Z pewnością był to solidny występ, lecz bez fajerwerków. Wygrał indywidualnie tylko jeden bieg, z kolei w pozostałych punktował, walczył, jednak często brakowało mu prędkości. Mimo wszystko był zdecydowanie najmocniejszym zawodnikiem w swojej drużynie.

Bartosz Smektała 2+. Zadowolony mógł być tylko po jednym biegu, który udało mu się wygrać. W swoich pozostałych startach był wolny i pogubiony, w najlepszym przypadku dojeżdżając do mety na trzecim miejscu.

Fredrik Lindgren 2+. Także Szwed pojechał zdecydowanie poniżej oczekiwań. Nie wygrał ani jednego wyścigu, a oprócz Wiktora Jasińskiego i Jakuba Stojanowskiego pokonał jeszcze tylko Andersa Thomsena. Słaby występ.

Jonas Jeppesen 3-. Wynik na papierze nie wygląda źle, jednak warto zwrócić uwagę, że złożyło się na to dwukrotne pokonanie Jakuba Stojanowskiego i punkty w biegach, z których wykluczeni byli Patrick Hansen i Wiktor Jasiński. Mimo wszystko należy uznać, że zrobił to, czego od niego oczekiwano.

Kacper Woryna 2. Najsłabszy punkt Włókniarza w tym meczu. Zdecydowanie nie był to jego dzień.

Jakub Miśkowiak 3. Nie poradził sobie zbyt dobrze w biegu młodzieżowym, natomiast później dołożył jeszcze 4 "oczka". Stać go na więcej, aczkolwiek nie był to zły występ. Na pewno jednak wymaga się od niego lepszej postawy w wyścigu juniorskim.

Mateusz Świdnicki 2+. Drugi z juniorów Włókniarza był z kolei świetny w biegu młodzieżowym, a zdecydowanie słabszy w kolejnych startach. Gdyby pokonał Mateusza Bartkowiaka w 12. biegu, jego drużyna mogłaby zbliżyć się do gospodarzy na 2 punkty, jednak dojechał do mety za plecami juniora Stali.

Andrij Rozaluk bez oceny. Nie startował

SKALA OCEN:
6 - fenomenalnie
5 - bardzo dobrze
4 - dobrze
3 - przeciętnie
2 - słabo
1 - bardzo słabo

Zobacz także: Żużel. Szalony mecz w Łodzi na remis! Super rezerwowy Tonder uchronił Falubaz od pierwszej przegranej
Zobacz także: Żużel. Dramat zawodnika Wybrzeża Gdańsk. Ma podejrzenie złamania ręki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×