Żużel. Nicki Pedersen opuścił PGE Ekstraligę. Statystyki słynnego mistrza mogą imponować

Zasłynął nie tylko z kontrowersyjnego zachowania i częstych zmian klubów. Przede wszystkim był niezwykle skuteczny na torze, gwarantując mnóstwo punktów. Tej jesieni Nicki Pedersen po dziewiętnastu latach jazdy w PGE Ekstralidze opuścił jej szeregi.

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski

Beniaminek 1. Ligi Żużlowej doprowadził do hitu

Sezon 2023 był dla Nickiego Pedersena powrotnym po paskudnym wypadku i ciężkiej kontuzji, jakiej doznał w połowie poprzedniego. Wielu mogło wątpić, czy Duńczyk w ogóle powróci do zawodowego sportu, lecz nie pierwszy raz pokazał, że jest ulepiony z innej gliny. Powrót wypadł fenomenalnie. W pierwszym spotkaniu zdobył komplet 18 punktów, chroniąc ZOOleszcz GKM Grudziądz od porażki.

Później tak kolorowo nie było. Na cięższych torach Pedersen sobie nie radził, odzywało się zdrowie, notował wiele "defektów". Po sezonie w Grudziądzu postawiono na innych, a pozostałe kluby elity nie były skore zaoferować słynnemu zawodnikowi kontraktu. Stało się jasne, że 46-latka czeka zejście do 1. Ligi Żużlowej. Po wywalczeniu awansu na ten szczebel odezwała się Texom Stal Rzeszów i to dla niej pojedzie w przyszłym roku. Tym samym wieloletnia gwiazda PGE Ekstraligi po dwudziestu kolejnych sezonach, z bagażem sukcesów, opuszcza jej szeregi. A portal WP SportoweFakty postanowił przyjrzeć się dokonaniom mistrza z Danii.

CZYTAJ WIĘCEJ: Trzeci raz Pedersena w Rzeszowie. Poprzednie dwa podejścia były niełatwe

KUP BILET NA 2024 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw -->>

Czy pamiętasz początki kariery Nickiego Pedersena w Ekstralidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (4)
 • CinZ Zgłoś komentarz
  A uczynił to po 19 latach przerwy. Proszę to sprawdzić. I nie robić śmiechu w SF.
  • CinZ Zgłoś komentarz
   Słaby to artykuł. Po Starcie Gniezno ,Niki nie ścigał się na H4 w Grudziądzu? Trochę dokładniej proszę. Proszę skonsultować to z sekretariatem GKM-u.
   • Don Męczybuła Fan Zgłoś komentarz
    Gdyby nie spisek środowiska żużlowego Don Męczybuła z Wilkszyna miałby już dawno temu licencję i średnią ponad 2,56 pkt/bieg
    • Rache Zgłoś komentarz
     Punkty cyfry statystyki.jestes tak dobry jak twoj ostatni sezon czy mecz.Tyle jestes wart.A reszta to opwiesci typu a czy wiesz ile litrow wody w Wisle przeplynelo w tym czasie przez Grudziadz?