Żużel. Gwiazdy PGE Ekstraligi śrubują wielkie wyniki. Jubileuszowy sezon Janusza Kołodzieja

Zbliżamy się do startu PGE Ekstraligi, więc rzucamy okiem na statystyki niektórych zawodników. Doświadczonego polskiego seniora czeka już 20. sezon wśród najlepszych w kraju. Kilka innych gwiazd powinno przekroczyć kolejne bariery punktowe i biegowe.

Tomasz Janiszewski
Tomasz Janiszewski

10. sezon Jasona Doyle'a i Dominika Kubery

Od 2015 roku można oglądać Australijczyka i Polaka na torach PGE Ekstraligi. Ten pierwszy nieustannie należy do czołowych postaci tego szczebla. Odjechał 141 meczów i 722 biegi (wygrał 254), w których zdobył 1391 punktów i 110 bonusów. Doyle wie, że tego, czego mu brakuje to medali. Ma w dorobku zaledwie jeden brązowy i to sprzed ośmiu lat. W sezonie dla siebie jubileuszowym w elicie trudno będzie mu jednak zdobyć drugi, bo jego ZOOleszcz GKM, do której dołączył jesienią, widzi się w drugiej części klasyfikacji.

Z kolei hegemonem ekstraligowym pod względem medali, i to złotych, jest Kubera. Drużynowym mistrzem kraju był już siedem razy, a przecież wkrótce skończy dopiero 25 lat! On do czołówki PGE Ekstraligi dołączył, odkąd jest zawodnikiem Orlen Oil Motoru. W zbliżającej się kampanii powinien mieć szansę na zdobycie 1000 punktów. Na razie wywalczył ich 861 w 128 spotkaniach i 553 wyścigach, z których wygrał 145. Dorzucił do tego 118 bonusów.

CZYTAJ WIĘCEJ: Wielki wyczyn Kubery w turniejach o Kaski! Dołączył do ścisłego grona

Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.

Czy pamiętasz początki startów Janusza Kołodzieja w Ekstralidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
Zgłoś błąd
Komentarze (1)
  • Don Ezop Fan Zgłoś komentarz
    "Najwybitniejszy żużlowiec, jakiego kiedykolwiek wychował żużlowy Wrocław". I dlatego Magik jest na samym szczycie u Czekanskiego w rankingu top zuzlowcow z Wroclawia;) A do
    Czytaj całość
    tego jest Macka sasiadem i przyjacielem.